رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ | 23 Oct 2018
خانه » اخبار » تعداد فوتی های حوادث رانندگی در استان ایلام ۳۸ درصد کاهش یافت
تعداد فوتی های حوادث رانندگی در استان ایلام ۳۸ درصد کاهش یافت

مجروحان حوادث رانندگی منجر به جرح در استان ایلام در 2 ماه ابتدایی سال گذشته 247 نفر بودند که در سال جاری با پنج درصد افزایش به 259 نفر رسیده است.

تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از ایلام فرمانده پلیس راه ایلام در مصاحبه ای اختصاصی با ریگا کوردستان گفت: تعداد فوتی های حوادث رانندگی در این استان طی ۲ ماه (فروردین و اردیبهشت) سال جاری ۳۸ درصد کاهش یافته است.

سرهنگ محسن ناصری در ادامه افزود: در مجموع ۱۲ فقره حادثه رانندگی منجر به فوت در جاده های ارتباطی برون شهری این استان در این مدت روی داد در حالیکه این تعداد در مدت مشابه پارسال ۱۵ مورد بود که ۲۰ درصد کاهش را نشان می دهد.
همچنین در مدت یاد شده ۱۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با ۲۶ نفر مدت مشابه سال گذشته، ۳۸ درصد کمتر است.
فرمانده پلیس راه ایلام یادآور شد: تعداد حوادث رانندگی منجر به جرح نیز در ماه های فروردین و اردیبهشت ۹۴ در این استان ۱۴۲ مورد بود که امسال و در دوره مشابه با افزایش هفت درصدی به ۱۵۲ مورد رسید.
سرهنگ ناصری تاکید کرد: مجروحان حوادث رانندگی منجر به جرح در استان در ۲ ماه ابتدایی سال گذشته ۲۴۷ نفر بودند که در سال جاری با پمج درصد افزایش به ۲۵۹ نفر رسیده است.
وی مهمترین عامل در کاهش حوادث رانندگی در استان را رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان و حضور پررنگ پلیس در جاده های ارتباطی اعلام کرد.
وی گفت: در صورت همراهی نکردن رانندگان و رعایت نکردن قوانین و مقررات از سوی آنان هیچ طرحی قابلیت اجرایی شدن ندارد و امیدواریم در سایه این همکاری در سایر ایام سال نیز شاهد کاهش حوادث رانندگی در کشور و به تبع در این استان باشیم.
رئیس پلیس راه ایلام با اشاره به بکارگیری دوربین های کنترل سرعت در جاده های ارتباطی این استان اضافه کرد: نصب این دوربین ها به کمک پلیس آمد و با ثبت سرعت خودروها به صورت مقطعی و نه لحظه ای و بیان هشدارهای لازم به رانندگان شاهد کاهش سرعت و در نتیجه آن کمتر شدن حوادث رانندگی بودیم

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
عشایر کرمانشاه در خطر ورشکستگی

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی   بهزاد خالوندی ریگا کوردستان به نقل از مجله اقتصادی کانی؛ عشایر این روزها با یک بحران جدی روبرو هستند. فصل فروش دام فرارسیده ولی پیدا کردن یک خریدار مناسب برای گوسفندان پرواری بسیار دشوار است. در سالیان گذشته در این فصل با توجه به تولید مازاد ۱۰ هزار تنی گوشت […]

پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.