رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷ | 23 Jun 2018
خانه » اخبار » مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: ۳۰ درصد آتش سوزیها از کشور عراق وارد می شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: ۳۰ درصد آتش سوزیها از کشور عراق وارد می شود

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست کردستان، امروز در نشست ستاد بحران استان با حضور مدیران دستگاه های مختلف افزود: روز گذشته هوای استان کردستان به 7 برابر حد مجاز و در ساعاتی به حد خطرناک رسید.

تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج ،عبدالوحید ریاضی فر، همچنین از نصب دستگاه آنالیزور هوا تا پایان سالجاری در شهرستانهای بانه، قروه و مریوان خبر داد.
آتش سوزی در مناطق حفاظت شده استان موضوع دیگری بود که مدیر کل حفاظت محیط زیست به آن پرداخت و گفت: در سال گذشته ۲۶۷ هکتار از مناطق حفاظت شده استان دچار حریق شد که منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با آتش سوزی ۱۷۵هکتار بیشترین میزان آتش سوزی را به خود اختصاص دادند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان هم با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۸ و نیم هکتار از عرصه های منابع طبیعی و جنگلهای استان دچار حریق شده است، خواستار آموزش نیروهای مردمی در بحث اطفای حریق و ورود به موقع به محل آتش سوزی شد.
پیمان بابا پیری، همچنین ۳۰ درصد آتش سوزیهای استان را ناشی از ورود آتش از کشور عراق دانست.
فخری، شهردار سنندج هم در این نشست با بیان اینکه مردم شهر سنندج حساسیت زیادی بر روی کوه آبیدر دارند، گفت: در سالجاری ۷۳ مورد آتش سوزی در شهر سنندج اتفاق افتاده است که باید با فرهنگ سازی مانع از آتش زدن مراتع و جنگلها شد.
آرتیکاس اقبال، مدیر کل ستاد بحران استانداری استان هم در این نشست  از آغاز آموزش دهیاران، شوراهای استان در بحث اطفای حریق خبر داد و گفت: ساماندهی و آموزش نیروهای امدادی مردمی برای اطفای حریق در دستور کار این ستاد قرار دارد.
امیر قادری، معاون عمرانی استاندار کردستان هم در این نشست با بیان اینکه پایگاه امنیت اطفای حریق به صورت فصلی باید فعال شود از ضرورت تهیه  و تدوین نقشه های بحرانی حریق در استان خبر داد.
در پایان این نشست، استاندار کردستان در جمع بندی مطالب ارائه شده در نشست، گفت: باید با فرهنگ سازی و نصب تابلوهای هشدار دهنده از میزان آتش سوزیهای منابع طبیعی کاست.
زاهدی در مورد وضعیت آلودگی هوای استان هم گفت: امیدواریم که موضوع آلودگی هوا در مذاکرات مشترک رئیس سازمان محیط زیست کشور که در کنیا انجام شد به نتیجه برسد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
جمیل بایک حزب دموکرات اقلیم کردستان مواضع خود را در برابر حکومت ترکیه روشن کند

جمیل باییک ریاست مشترک کنفدرالیسم جوامع کردستان در دومین بخش گفتگوی با روزنامه “ینی اوزگور پولتیکا” به عملیات برون مرزی ترکیه در جنوب کردستان پرداخته و از سکوت احزاب اقلیم در اینباره انتقاد کرده است.

کانادا به همکاری نظامی با کردستان عراق پایان داد

دولت کانادا می‌گوید به سه سال همکاری نظامی خود با نیرو‌های پیشمرگه در منطقه کردستان عراق برای مبارزه با داعش خاتمه داده است. به گزارش ریگا کوردستان به نقل از منابع محلی «جاناتان فانس» رئیس ستاد ارتش کانادا گفته است: بعد از آزادسازی شهر موصل عراق از لوث داعش دیگر نیازی به ادامه همکاری با نیرو‌های […]

گوردخمه فرهاد تا گور شیرین  /فرهاد حال و روز خوشی ندارد

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی انسان دوران کهن با کندن صخره های طبیعی در دامنه کوه ها و ایجاد حفره ها از یک فضای کوچک محدود به تدریج به فضای بزرگی می رسد و از آن بعنوان خانه یا آرامگاه استفاده می کند . این مبارزه انسان با صخره های سنگی را معماری صخره ای […]

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.