رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | 19 Jun 2018
خانه » اخبار » استاندار کُردستان؛ اقتصاد مقاومتی تنها تولید نیست، بلکه استفاده درست و صرفه جویی است.
استاندار کُردستان؛ اقتصاد مقاومتی تنها تولید نیست، بلکه استفاده درست و صرفه جویی است.

اتلاف منابع و امکانات از مهمترین موضوعات اقتصاد مقاومتی است که باید بصورت جدی راهکارهای مقابله با آن ارائه شود .

تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان از سنندج ، استاندار کردستان در سومین جلسه اقتصاد مقاومتی با اعلام این موضوع گفت: اقتصاد مقاومتی تنها تولید نیست، بلکه استفاده درست و صرفه جویی باید در دستور کار قرار گیرد.
عبدالحمید زاهدی گفت: کاهش مصرف، یک تولید مجازی است چرا که کم کردن مصرف یعنی تولید بهینه و کاهش مصرف از تولید یک کالا بسیار ارزانتر است.
در این جلسه مدیران کل فنی و حرفه ایی جهاد کشاورزی و شرکت توزیع برق استان راهکارهای عملی اقتصاد مقاومتی را در حوزه کاری خود را بیان کردند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان از اشتغالزایی پایدار در تولید عسل و پرورزش زنبور عسل خبر داد و گفت: کردستان در سال ۹۴ بیش از هزار تن تولید عسل داشته، این درحالیست در ۱۵ سال گذشته تنها ۳۳۰ تن عسل در کردستان تولید شده است و این یعنی در این بخش می توان برای هزاران نفر شغل ایجاد کرد.
محمّد مصطفی نجفیان، مدیر عامل توزیع شرکت برق استان نیز از کاهش مصرف در دستگاههای اداری خبر داد و گفت: تولید انرژی خورشیدی یکی از ارزانترین راههای برق رسانی است که چند سالیت در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.