رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ | 10 Dec 2018
خانه » اخبار » دستگاه قضا با برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی عرصه را برای فعالیت سرمایه گذاران فراهم کند
دستگاه قضا با برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی عرصه را برای فعالیت سرمایه گذاران فراهم کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: دستگاه قضایی با برخورد قاطع و بدون ملاحظه با مخلان و مفسدان اقتصادی، عرصه را برای فعالیت سرمایه گذاران فراهم کند.

تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از ایلام، حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی روز سه شنبه در دیدار رئیس، کارکنان، قضات و مسئولان دادگستری استان ایلام اظهار کرد: دستگاه قضا مظهر اقتدار نظام در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و بخش قابل توجهی از امنیت پایدار کشور مرهون تلاش های بی وقفه و صادقانه قضات و کارکنان قوه قضاییه است.
وی افزود: اگر امروز ملت بزرگ ایران احساس امنیت را در زمینه های گوناگون تجربه می کند نتیجه برخوردهای قاطع مسئولان قوه قضاییه با برهم زنندگان نظم عمومی و مقابله جدی با افرادیست که در صدد خدشه وارد کردن به ارزش ها و آرمان های نظام مقدس اسلامی هستند.
امام جمعه ایلام یکی از مهمترین مشکلات کنونی کشور را وجود برخی زمینه ها برای فعالیت افراد فاسد در عرصه های اقتصادی اعلام کرد.
حجت الاسلام لطفی یادآور شد: سرمایه گذاران برای مشارکت در اجرای طرح های زیربنایی و تولیدی باید احساس امنیت کنند تا شاهد شکوفایی این عرصه باشیم بنابراین قطع دست افراد سودجو که بنیان های اقتصادی کشور را مخدوش می کنند، خواسته رهبری و تمامی دلسوزان نظام است.
وی تاکید کرد: مردم به دستگاه قضا امید بسته اند و مسئولان قضایی اگر بتوانند به نحو احسن وظایف خود را انجام دهند، ضمن کسب رضایت پروردگار مردم را نیز از عملکرد خود خوشحال خواهند کرد.
وی معضل اشتغال را مهمترین مساله کنونی کشور دانست و گفت: زیبنده نظام اسلامی نیست که حدود سه میلیون جوان بیکار داشته باشد و در این حال برخی با دریافت حقوق های چند ۱۰ میلیونی مردم را نسبت به انقلاب بدبین کنند.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام افزود: بانک های عامل برای پرداخت وام ازدواج کمبود منابع را بهانه می کنند در حالیکه شاهدیم برخی افراد تسهیلات میلیاردی با بهره چهار درصد می گیرند.
حجت الاسلام لطفی برخورد قاطع و بدون ملاحظه با خاطیان این عرصه را خواستار شد و اضافه کرد: اهمال در رویارویی با این افراد حیثیت و آبروی نظام را با خطر مواجه می کند.
وی با تقدیر از زحمات مجموعه دادگستری استان در طی سالیان اخیر گفت: تلاش کارکنان و نیورهای دادگستری ایلام باعث شده تا سطح رضایت مندی مردم از دستگاه قضا بالا رفته و سرعت رسیدگی به پرونده ها نیز افزایش یابد.
رئیس کل دادگستری ایلام نیز در این دیدار گفت: سال گذشته ۱۲۵ هزار و ۴۳ فقره پرونده به مراکز دادگستری استان واصل شد که با تلاش مجموعه قضات و کارکنان ۱۲۵ هزار و ۱۲۶ فقره پرونده مختومه شد که تعدادی از این پرونده ها موجودی سال ۹۳ بود.
فارس نوری افزود: کاهش ۹ درصدی ورودی پرونده ها در دادگستری ها و ۱۸ درصدی در دادسراها و کاهش چشمگیر وقوع جرائم خشن و قتل در این استان از موفقیت های دستگاه قضایی در سال ۹۴ است.
وی تاکید کرد: شش هزار و ۸۰۴ پرونده سال گذشته به شوراهای حل اختلاف استان ارجاع شد که یک چهارم این تعداد منجر به نتیجه شد و مختومه گردید.
اول تا هفتم تیر بعنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.