رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ | 26 Mar 2019
خانه » اخبار » معاون استاندار ایلام: زمینه بهره مندی از تسهیلات بافت فرسوده باید فراهم شود
معاون استاندار ایلام: زمینه بهره مندی از تسهیلات بافت فرسوده باید فراهم شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: باید زمینه و امکان بهتر بهره مندی مردم این استان از تسهیلات ارزان قیمت نوسازی بافت های فرسوده فراهم شود.

تاریخ انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس شهرستان – ایلام

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: باید زمینه و امکان بهتر بهره مندی مردم این استان از تسهیلات ارزان قیمت نوسازی بافت های فرسوده فراهم شود.

شاپور پولادی روز یکشنبه در کارگروه امور زیربنایی استان ایلام اضافه کرد: باید محدوده بافت فرسوده در تمام شهرهای استان ایجاد شود تا بتوان از ظرفیت منابع ملی در راستای نوسازی این بافت ها استفاده کرد.
وی اظهار کرد: این محدوده ها باید بر اساس مشخصات قانونی بافت های فرسوده ایجاد شوند تا با بهره مندی از تسهیلات این بخش باری از اعتبارهای عمرانی استانی کاسته شود.
وی با بیان اینکه تا کنون نقشه محدوده های بافت فرسوده در سه شهر ایلام، آبدانان و ایوان تهیه شده است، خاطرنشان کرد: نقشه شهرهای دره شهر، ملکشاهی و سرابله نیز در این نشست بررسی و مقرر شد یک هفته مهلت برای بررسی و تصویب نهایی داده شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: نقشه محدوده بافت های فرسوده مابقی شهرهای استان نیز بر اساس تقاضای شهرداری ها و با همکاری اداره راه و شهرسازی استان تهیه خواهد شد.
پولادی تاکید کرد: بر اساس نقشه های تهیه شده در شهر ایلام ۳۷۴ هکتار، آبدانان ۸۰ هکتار و ایوان ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد.
وی اظهار کرد: تسهیلات ارزان قیمت و مشوق ها و مزایای مناسبی برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته شده است که مردم باید از آن اطلاع داشته باشند.
وی ۳۰۰ میلیون ریال وام کم بهره برای هر واحد، ۱۰ درصد تخفیف نظام مهندسی، ۵۰درصد تخفیف عوارض شهرداری، یک طبقه تشویقی و ۱۰ درصد تراکم اضافه را از جمله این مزایا عنوان کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
منصور یاواش در انتخابات آنکارا پیروز شود، پایتخت ترکیه به دست HDP اداره خواهد شد

عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با ارزیابی انتخابات ۳۱ مارس ۲۰۱۹ شهرداری های ترکیه در سخنانی عنوان کرد: اگر در ۱ آوریل ۲۰۱۹ منصور یاواش (نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و ائتلاف ملت) انتخاب شود، شهرداری آنکارا توسط حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) اداره خواهد شد.

آغاز دور جدید انتخابات شوراها و شهرداری‌ها در ترکیه

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل   به گزارش ریگا کوردستان مردم ترکیه روز یکشنبه ۳۱ مارس برای شرکت در پانزدهمین دوره انتخابات شوراها و شهرداری‌های سراسر کشور به پای صندوق‌های رای می روند. در این انتخابات ۲۸ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۷۳۲ زن، ۲۸ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۹۰۴ مرد رای خود […]

ایزدی های کشته شده به دست داعش در گورستانی ویژه دفن می شوند

ریگا کوردستان سرویس بین الملل به گزارش ریگا کوردستان به نقل از سایت خبری روژ نیوز، در نشستی که در سالن لالش واقع در منطقه خانه سور از توابع شنگال از سوی شورای خود مدیریتی دمکراتیک شنگال برگزار شد؛ موضوع گورهای جمعی شنگال و اجسادی که در این گورها وجود دارد مورد بررسی قرار گرفت. در […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.