رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | 17 Nov 2018
خانه » اخبار » جنبش تغییر خواستار مداخله بین المللی برای توقف سیاست های بارزانی در کردستان عراق شد.
جنبش تغییر خواستار مداخله بین المللی برای توقف سیاست های بارزانی در کردستان عراق شد.

جنبش «تغییر» پنجشنبه گذشته با صدور بیانیه ای که یکی از اعضای این حزب در پارلمان عراق منتشر کرد، از دولت مرکزی و سازمان های بین المللی، حتی سفارتخانه های خارجی درخواست کرد برای توقف آنچه «تروریسم سیاسی حزب دمکرات به رهبری مسعود بارزانی» خوانده، اقدام فوری کنند.

تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل/ هولیر

جنبش «تغییر» پنجشنبه گذشته با صدور بیانیه ای که یکی از اعضای این حزب در پارلمان عراق منتشر کرد، از دولت مرکزی و سازمان های بین المللی، حتی سفارتخانه های خارجی درخواست کرد برای توقف آنچه «تروریسم سیاسی حزب دمکرات به رهبری مسعود بارزانی» خوانده، اقدام فوری کنند.

سروه عبدالواحد از نمایندگان پارلمان عراق از جنبش تغییر از احزاب کُرد عراقی، با اشاره به موج دستگیری های اخیر علیه شخصیت ها و نیروهای دو حزب تغییر (گوران) و جماعت اسلامی کردستان عراق، این اقدام حزب دمکرات کردستان عراق را تروریسم دولتی خوانده که علیه احزاب رقیب بکار می گیرد.
او گفته که جرم دستگیر شدگان، تنها مخالفت با شیوه و عملکرد حزب دمکرات در انحصار قدرت و ثروت و استفاده بد از آنها بوده است؛ حال آنکه در قانون اساسی حق آزادی بیان تضمین شده و از همین رو کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق موظف به پیگیری این مسأله است.
تازه ترین تنش سیاسی در اقلیم کردستان عراق، پس از آن شکل گرفت که نیروهای امنیتی اربیل روز چهارشنبه، یکی از اعضای حزب جماعت اسلامی کردستان عراق به رهبری شیخ علی باپیر را دستگیر و وی را متهم اصلی حمله به شبکه رووداو معرفی کردند.
احزاب کُرد عراق از پاییز گذشته که دوره ریاست مسعود بارزانی بر  کردستان عراق پایان یافت، با تمدید ریاست وی بر منطقه مخالفت کردند؛ موضوعی که از آن هنگام به یک بحران سیاسی در منطقه تبدیل شده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.