رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | 17 Nov 2018
خانه » اخبار » پرداخت ۲ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال تسهیلات به باغداران ملایری
پرداخت ۲ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال تسهیلات به باغداران ملایری

با هدف افزایش کیفیت و میانگین برداشت انگور در ملایر 2 میلیارد و 25 میلیون ریال تسهیلات به باغداران ملایری پرداخت شد.

تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی

رئیس جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه این تسهیلات از تیر پارسال تا تیرماه امسال بوده است گفت : این تسهیلات با نرخ سود کم و بازپرداخت ۵ ساله و به ازای هر هکتار ۱۳۵ میلیون ریال تبدیل شد.
غلامحسین تقوی افزود : همچنین بمنظور ارتقاء کیفیت محصول انگور تولیدی در شهرستان ملایر پارسال پانزده هکتار از باغات انگور در این شهرستان از فرم خزنده و سنتی به فرم ایستاده تبدیل شد.
وی با اشاره به اینکه بالا بردن  کیفیت انگور تولیدی ، پیشگیری از سرمازدگی دیررس بهاره،  نورگیری کافی خوشه ها، کاهش آلودگی محصول به سفیدک سطحی و کاهش آبیاری ها از مهم ترین مزیت های تبدیل باغ انگور خزنده به سنتی است افزود : امسال هم  اعتبار مورد نیاز  برای ایستاده کردن حدود ۶٫۵ ( شش و نیم ) هکتار دیگر از باغات انگور در این شهرستان تامین شده است.
رئیس جهاد کشاورزی ملایر ابراز امیدواری کرد با تغییر باغات انگور این شهرستان از حالت خزنده به ایستاده هر ساله از خسارت وارد شده به کشاورزان به ویژه بر اثر سرمازدگی کاهش یابد.
هرساله نزدیک به ۱۰ هزار و ۳۸۹ هکتار از باغات شهرستان ملایر زیر کشت انگور می رود که از آنها ۲۲۰ هزار تن انگور برداشت می شود.
از این میزان ۷۴ درصد به کشمش آفتابی، تیزابی، دانه‌دار و بی‌دانه و کالیفرنیایی تبدیل شده و ۴۰ هزار تن آن به خارج از کشور صادر می‌شود.
۰۰۰۲

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.