رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | 23 Feb 2019
خانه » حقوق بشر » ما را دریابید …
ما را دریابید …

با وجود تمامی ناملایمات چندباره خوش درخشیدیم. شهر کوچک من با زخم های خرد و کلانش از علم گرفته تا هنر صدف وار گوهر هایی را در دامان خود پرورش می دهد که در واویلا سرای کنونی خوش تر می درخشند.

تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

با وجود تمامی ناملایمات چندباره خوش درخشیدیم. شهر کوچک من با زخم های خرد و کلانش از علم گرفته تا هنر صدف وار گوهر هایی را در دامان خود پرورش می دهد که در واویلا سرای کنونی خوش تر می درخشند. این در حالی ست که مشکلات عدیده زخم زانوی ما را برای برخاستن و به میدان آمدن ضجه می کشد.
امروزی که غم پاچه و نام بسیاری را به بوی آرد ؛در دهلیز های تنگ دستی واگن زندگی را با مشقت به جلو هل می دهیم فقر موروثی، بی کافیتی عجیب زادگان و عدم التفات ارباب مودت از یک سو و عدم برنامه ریزی و سامان دهی برای نسل جدید از طرف مقابل کوه و کمر ما را تا کرده . این تنها شعار نیست که کوهدشت من عجیب ترین شهر کشور است . در کنار زخم های بی شمار چهره های خاص و منحصر به فرد خودش را هم دارد که نه تنها در عرصه ی کشوری بلکه در عرصه بین المللی قابل ستایش اند .

بی شک هنر نجیب موسیقی سرنشتر عشق است که بر رگ روح اهل ذوق زده می شود و هر جنبنده ای را به وجد می آورد. کمانچه ی” فرنام” روایتگر زخم بی مرهم ماست.

photo_2016-07-06_23-20-10

دیروز کسی چون”فرنام اسکندری ” نوازنده جوان خوش ذوق و با استعداد کوهدشتی در کنسرت سراج می درخشد جوانی که بی شک آینده را به به زانو زدن وا خواهد داشت و امروز” حامد جلیلیان” که دارنده ی چندین مدرک بین المللی در حیطه کامپیوتر ،مدیر فناوری اطلاعات پروژه بین المللی برای سازمان ملل متحد و مدیر IT دانشگاه تهران و برنامه نویس در چندین پروژه و همکاری در پروژه های بین المللی دیگر است افتخار دیگری را در سوابق خودش ثبت می کند .
این یعنی امید را در چشم های یاغی شهر در به در شده ی من نشکنید یعنی یک نفر باید بیاید و ما را منعکس کند…

من تمامی بلوط های سوخته ام. باور کنید ما را سوزاندند …

هر بار این ماییم که می سوزیم. “جلیلیان “ها “فرنام ” های ما را دریابید .

زهرا میرزایی

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.