رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ | 10 Dec 2018
خانه » بین‌الملل » آیا مرد شماره دو پ .ک .ک ترور شده است ؟
آیا مرد شماره دو پ .ک .ک ترور شده است ؟

تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی / به نقل از کورد نیوز

خبرگزاری نیمه رسمی آناتولی روز گذشته در خبری اعلام کرد که اردال توسط نیروهای گروه مخالف هنگ تل حمیص با انفجار خودرویش کشته شد. این خبرگزاری به نقل از خالد الهسکاوی که از وی به نام سخنگوی این گروه شورشی نام برد٬ نوشت: خودروی اردال هنگامی که وی به مقصد منطقه قامشلی در حال حرکت بود ٬هدف قرار گرفت و در جریان این حمله دست کم هشت نفر کشته شدند. خالد الهسکاوی این خبر را به عنوان مژده ای برای مردم ترکیه و سوریه اعلام کرد و گفت که این عملیات در نتیجه تعقیب و شناسایی طولانی مدت انجام شده است. خالد الهسکاوی از پ.ک.ک به عنوان نیروی اشغالگر در سوریه نام برد و گفت:کشته شدن اردال هدیه ای به مردم سوریه است!!در پی انتشار این خبر ٬هنوز هیچ مسئول امنیتی و سیاسی ترکیه این مساله را تایید یا تکذیب نکرده است ولی منابع خبری و رسانه های کرد که در ترکیه منتشر می شوند٬ این خبر را تکذیب کرده اند. باهوز اردال که تبعه سوریه است ٬در پی دستگیری عبدالله اوجلان رهبر زندانی پ.ک.ک در سال ۱۹۹۹ به همراه مراد کاراییلان و جمیل باییک یکی از سه رهبر مهم پ.ک.ک است. به گفته منابع خبری ترکیه ٬اردال بسیاری از عملیات پ.ک.ک علیه نیروهای نظامی ترکیه را شخصا طراحی و هدایت می کرد.

یک کارشناس مسائل ترکیه در آمریکا نسبت به کشته شدن باهوز اردال شک دارد و انتشار این خبر از سوی رسانه های ترکیه را پنهان کردن شکست های سیاسی و نظامی و دادن روحیه به نیروهای امنیتی دانسته است.
اما الهان تنیر، کارشناس مسائل سیاسی ترکیه و امنیتی در واشنگتن با اشاره به این که آنکارا بارها خبرهایی را در مورد کشته شدن باهوز اردال منتشر کرده نسبت به صحت آن شک دارد.
وی به خبرگزاری آرانیوز گفت: وقتی به آرشیو اخبار نگاه می کنید، می بینید که  دولت ترکیه هر سال در خبری فوری کشته شدن باهوز اردال را اعلام کرده است. شاید وی هدف قرار گرفته باشد اما باید برای تایید کشته شدن وی صبر کرد.

همچنین خبرگزاری کوردپرس به نقل از یگانهای مدافع خلق (HPG) شاخه نظامی پ.ک.ک در بیانیه ای با تکذیب خبر کشته شدن باهوز اردال، از فرماندهان پ.ک.ک در سوریه عنوان کرده است: اخبار منتشر شده در خبرگزاری دولتی ترکیه (آناتولی) مبنی بر کشته شدن باهوز اردال را  تکذیب می کنیم.
در ادامه این بیانیه آمده است: دکتر باهوز اردال بر سر کار خود بوده و سالم می باشد. خبرگزاری های دولتی ترکیه با این اخبار تلاش می کنند تا به نیروهای امنیتی و سربازان خود که در مبارزه با نیروهای نظامی پ.ک.ک هستند روحیه بدهند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.