رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ | 23 May 2019
خانه » بین‌الملل » آیا مرد شماره دو پ .ک .ک ترور شده است ؟
آیا مرد شماره دو پ .ک .ک ترور شده است ؟

تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی / به نقل از کورد نیوز

خبرگزاری نیمه رسمی آناتولی روز گذشته در خبری اعلام کرد که اردال توسط نیروهای گروه مخالف هنگ تل حمیص با انفجار خودرویش کشته شد. این خبرگزاری به نقل از خالد الهسکاوی که از وی به نام سخنگوی این گروه شورشی نام برد٬ نوشت: خودروی اردال هنگامی که وی به مقصد منطقه قامشلی در حال حرکت بود ٬هدف قرار گرفت و در جریان این حمله دست کم هشت نفر کشته شدند. خالد الهسکاوی این خبر را به عنوان مژده ای برای مردم ترکیه و سوریه اعلام کرد و گفت که این عملیات در نتیجه تعقیب و شناسایی طولانی مدت انجام شده است. خالد الهسکاوی از پ.ک.ک به عنوان نیروی اشغالگر در سوریه نام برد و گفت:کشته شدن اردال هدیه ای به مردم سوریه است!!در پی انتشار این خبر ٬هنوز هیچ مسئول امنیتی و سیاسی ترکیه این مساله را تایید یا تکذیب نکرده است ولی منابع خبری و رسانه های کرد که در ترکیه منتشر می شوند٬ این خبر را تکذیب کرده اند. باهوز اردال که تبعه سوریه است ٬در پی دستگیری عبدالله اوجلان رهبر زندانی پ.ک.ک در سال ۱۹۹۹ به همراه مراد کاراییلان و جمیل باییک یکی از سه رهبر مهم پ.ک.ک است. به گفته منابع خبری ترکیه ٬اردال بسیاری از عملیات پ.ک.ک علیه نیروهای نظامی ترکیه را شخصا طراحی و هدایت می کرد.

یک کارشناس مسائل ترکیه در آمریکا نسبت به کشته شدن باهوز اردال شک دارد و انتشار این خبر از سوی رسانه های ترکیه را پنهان کردن شکست های سیاسی و نظامی و دادن روحیه به نیروهای امنیتی دانسته است.
اما الهان تنیر، کارشناس مسائل سیاسی ترکیه و امنیتی در واشنگتن با اشاره به این که آنکارا بارها خبرهایی را در مورد کشته شدن باهوز اردال منتشر کرده نسبت به صحت آن شک دارد.
وی به خبرگزاری آرانیوز گفت: وقتی به آرشیو اخبار نگاه می کنید، می بینید که  دولت ترکیه هر سال در خبری فوری کشته شدن باهوز اردال را اعلام کرده است. شاید وی هدف قرار گرفته باشد اما باید برای تایید کشته شدن وی صبر کرد.

همچنین خبرگزاری کوردپرس به نقل از یگانهای مدافع خلق (HPG) شاخه نظامی پ.ک.ک در بیانیه ای با تکذیب خبر کشته شدن باهوز اردال، از فرماندهان پ.ک.ک در سوریه عنوان کرده است: اخبار منتشر شده در خبرگزاری دولتی ترکیه (آناتولی) مبنی بر کشته شدن باهوز اردال را  تکذیب می کنیم.
در ادامه این بیانیه آمده است: دکتر باهوز اردال بر سر کار خود بوده و سالم می باشد. خبرگزاری های دولتی ترکیه با این اخبار تلاش می کنند تا به نیروهای امنیتی و سربازان خود که در مبارزه با نیروهای نظامی پ.ک.ک هستند روحیه بدهند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.