رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ | 23 Oct 2018
خانه » اخبار » ضعیف بودن فرهنگ مطالبه گری در میان مصرف کنندگان کرمانشاهی
ضعیف بودن فرهنگ مطالبه گری در میان مصرف کنندگان کرمانشاهی

مصرف کنندگان باید از حقوق خود آگاه باشند

تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۴

 معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: مصرف کننده باید پرسشگرو مطالبه گر باشد ولی متأسفانه فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری در کرمانشاه ضعیف است.
رضا رحیمی در سومین همایش استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان که به مناسبت  روز ملی حمایت از حقوق مصرف در اتاق بازرگانی کرمانشاه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی و بازرگانی استان در سالن همایش های اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد افزود: حقوق مصرف کننده و تولید کننده به شکل یک زنجیره مرتبط به هم گره خورده است.
وی با اشاره به اینکه ا مروزه تولیدکننده های بزرگ خود بیشترین مصرف کننده کالاها و مواد اولیه هستندخاطر نشان کرد: عرضه کنندگان کالا و خدمات نقش بسیار محوری و اثرگذار در تجاری سازی تولید بر عهده دارند.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح داشت: در چنین همایش هایی نباید تنها به حضور تولید کنندگان صنعتی و کشاورزی بسنده کرد و نمایندگانی از عرضه کنندگان کالا و خدمات نیز باید در آن حضور داشته باشند.
وی گام برداشتن به سمت افزایش عرضه کالا و رقابتی شدن فضای بازار را به سود مصرف کننده دانست و اظهار کرد: در چنین فضایی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان باید کیفیت استاندارد و جامع را در اولویت قرار دهند زیرا دنیای امروز برخورداری از کیفیت در مراحل پیش از تولید، حین تولید و پس از تولید ضروری است و اگر چنین وضعیتی حاکم نباشد آن مجموعه تولیدی محکوم به فناست.
رحیمی به لزوم وارد شدن و الحاق به بازار و سازمان تجارت جهانی تاکید کرد و  ادامه داد: راهی جز ورود به نظام جهانی عرضه و تقاضای آزاد نداریم و تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و صادرکنندگان باید کم کم خود را برای ورود به این فضا آماده کنند.
این مسئول  ارشد استانداری بیان داشت: مصرف کننده یا مشتری باید از حق خود آگاهی داشته باشد و محصولی که خریداری می کند باید دارای کیفیت مناسب بوده و مواد تشکیل دهنده آن کاملاً مشخص باشد.
وی آشنایی مصرف کنندگان با حقوق خویش را یک کار فرهنگی اعلام و گفت: کیفیت کالاها موجب ماندگاری واحدهای تولیدی در عرصه صنعت می شود.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری با تاکید بر خرید کالاهای بومی و  داخل استان اظهار کرد: متأسفانه با وجود تولید برخی کالاهای مصرفی در استان ولی برخی ادارات و سازمان ها از کالاهای غیرکرمانشاهی استفاده می کنند که این رویه جای تأسف بسیار دارد زیرا به پیکره تولید استان لطمه می زند.
وی عنوان کرد: این رویه تنها مختص ادارات و سازمان های دولتی و نیمه دولتی نیست بلکه واحدهای تولیدی بخش خصوصی نیز کالاها و مواد اولیه ای که مشابه آن در کرمانشاه تولید می شود را از استان های دیگر تهیه می کنند.
رحیمی  در پایان نقد سازنده از عملکرد بخش دولتی را باعث پیشرفت کشور دانست و یادآور شد: بخش های مختلف دولتی و غیردولتی نیازمند نقد منصفانه و مداوم هستند و این نقد موجب پیشرفت و ارتقای کشور می شود.
لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
عشایر کرمانشاه در خطر ورشکستگی

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی   بهزاد خالوندی ریگا کوردستان به نقل از مجله اقتصادی کانی؛ عشایر این روزها با یک بحران جدی روبرو هستند. فصل فروش دام فرارسیده ولی پیدا کردن یک خریدار مناسب برای گوسفندان پرواری بسیار دشوار است. در سالیان گذشته در این فصل با توجه به تولید مازاد ۱۰ هزار تنی گوشت […]

پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.