رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ | 21 Jun 2018
خانه » بین‌الملل » تحلیل بر حمله تروریستی نیس فرانسه
تحلیل بر حمله تروریستی نیس فرانسه

سوال اینجاست فرانسه امروز تاوان چه چیزی را دارد پس میدهد

تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی 

فرانسه  کشوری در قلب اروپا که در طی ماهها و سالهای اخیر پیاپی مورد حملات مختلف تروریستی قرار گرفته است و مردمش در عین آزادی با وحشت مرگ صبح را به شب و شبها را به صبح می رسانند. اینروزها مردم فرانسه حال و هوای مردم خاور میانه را بهتر از هر کس دیگری در اروپا درک می کنند .  سوال اینجاست فرانسه امروز تاوان چه چیزی را دارد پس میدهد . با اینکه می دانم مردم عادی هیچ گناهی ندارند و باید حساب آنها را از دولت مردانشان جدا کرد اما همواره در طول تاریخ این مردم عادی بوده اند که هزینه ی تصمیمات اشتباه را با جانشان پرداخته اند. فرانسه اگر مورد حملات پیاپی افراطیون داعش و دیگر تروریستها قرار می گیرد و مردم بی گناهش در حمامهای خون به راه افتاده غوطه ور می شوند روزگاری دولت مردانش همین حمامها را در خاور میانه برای مردم ایران با فروش موشهای میراژ و سلاحهای شمیایی به عراق به راه انداختند تا نتیجه آن کنش در سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ امروز با واکنشهای داعش در شهرهایش را ببیند .

حملات فرانسه به لیبی و دیگر کشورهای شمال آفریقا هم از همان دست تصمیمات بود .افراط گرایی ها و خشونتهای امروز در نیس فرانسه محصول امروز و دیروز نیست بلکه درویدن کاشته هایی که خونهای مردم کورد حلبچه و سردشت ،کرمانشاه و قصرشیرین و بقیه شهرهای جنگ زده ایران آبیاری کرده اند .

با این همه فرانسه و دولت مردانش هنوز هم از تصمیمات اشتباهشان درس نگرفته و با حمایت ازاسرائیل و حملات مکرر به غیر نظامیان فلسطین و مجاهدین خلق ،جبهه النصره و غیره این رویه را ادامه میدهند .

آذر طاهرآبادی

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.