رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | 09 Dec 2019
خانه » اخبار » هوای استان کرمانشاه در وضع هشدار
هوای استان کرمانشاه در وضع هشدار

با ورود موج تازه گردوغبار ، هوای استان کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار گرفت.

تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

رئیس اداره نظارت و ارزیابی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت : میانگین ۸ ساعته غلظت ریزگردها در هوای بیشتر مناطق استان از بامداد امروز تاکنون ، بیش از ۱۵۵ میکروگرم بر مترمکعب هوا بوده است.
ثریا قربانی با اشاره به اینکه هم اکنون میزان ریزگردها در هوای استان ۲۶۴ میکروگرم بر مترمکعب است افزود : حد استاندارد میزان گرد وغبار و ذرات موجود در هوا در هوای سالم ، ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب هواست.
وی همچنین میزان کنونی ریزگردها را در هوای شهرستان سرپل ذهاب ۳۱۸ میکروگرم بر مترمکعب علام کرد. سعید قاسمی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه هم با اعلام ۳ هزار متر به عنوان دید افقی کنونی در نواحی مرزی استان از جمله شهرستان قصرشیرین پیش بینی کرد ؛ موج جدید گرد و غبار که از صبح امروز بر اثرایجاد طوفان در بیابانهای کشور عراق وارد استان شده ، تا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در جو منطقه مستقر خواهد بود.
وی افزود : احتمال دارد اواخر وقت روز جمعه با ورود موج گسترده گرد و غبار از صحاری عراق به جو منطقه ، گردوغبار در هوای استان از روز شنبه با شدت بیشتری دیده شود.
دیدافقی استاندارد در شرایط هوای پاک ، ۱۰ هزار متر است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.