رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ | 21 Sep 2018
خانه » اخبار » فداکاری یک جوان در نجات دختر خرد سال از کرخه
فداکاری یک جوان در نجات دختر خرد سال از کرخه

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

علی ۲۱ ساله شجاعانه تسلیم مرگ شد
«علی با دیدن این صحنه بلافاصله داخل رودخانه می پرد و با تلاش بسیار این دختر را به کنار رودخانه می کشاند و دست او را در دست پدرش قرار می‌دهد. وقتی علی این دختر را نجات داد سعی کرد تا خودش را به کنار رودخانه بکشاند اما به دلیل سردی آب و همچنین سنگین شدن لباس‌هایش نتوانسته بود به شنا کردن ادامه دهد و آب او را برد…»
پیکر علی دیناروند پس از گذشت چند روز با تلاش مردم و مسئولان و غواصان در زیر پل ناجیان کشف و با حضور مردم شوش به خاک سپرده شد.
کاظم دیناروند برادر این جوان فداکار با بیان اینکه برادرش درس بزرگ فداکاری را به همه آموخت گفت: علی ۲۱ بهار را پشت سر گذاشته بود و سه هفته قبل پس از پایان خدمت سربازی به خانه بازگشت. او صافکار بود و همیشه سعی می‌کرد به دیگران کمک کند. گاهی اوقات همراه با دوستانش به کنار رودخانه کرخه می‌رفت. روز حادثه نیز همراه یکی از دوستانش به کنار رودخانه رفته بود.
وی ادامه داد: رودخانه کرخه در این موقع از سال بسیار سرد است و در تابستان بسیاری از خانواده‌ها برای فرار از گرما به کنار رودخانه می‌روند و از طبیعت آن استفاده می‌کنند. ساعت۳ بعد از ظهر روز جمعه وقتی علی همراه دوستش در کنار رودخانه نشسته بودند متوجه فریادهای دختر خردسالی شدند که داخل رودخانه افتاده بود. پدر این دختر۳ ساله که همراه همسرش آن سوی رودخانه نشسته بودند خود را به آب زده بود تا دخترش را نجات دهد. علی با دیدن این صحنه بلافاصله داخل رودخانه می پرد و با تلاش بسیار این دختر را به کنار رودخانه می کشاند و دست او را در دست پدرش قرار می‌دهد.
این برادر داغدار که قرار بود امروز با برگزاری مراسم عروسی به خانه بخت برود ادامه داد: وقتی علی این دختر را نجات داد سعی کرد تا خودش را به کنار رودخانه بکشاند اما به دلیل سردی آب و همچنین سنگین شدن لباس‌هایش نتوانسته بود به شنا کردن ادامه دهد و آب او را برده بود. دوست علی که شاهد این حادثه بود تلاش می کند تا او را نجات دهد اما موفق نمی شود. ساعتی بعد وقتی به ما خبر دادند سراسیمه خود را به رودخانه کرخه رساندیم. جست‌و‌جوها از همان لحظه آغاز شد اما هیچ اثری از علی نبود. تیم‌های غواصی هر روز برای پیدا کردن اثری از برادرم جست‌و‌جو می‌کردند اما عملیات‌های جست‌و‌جو با ناکامی همراه بود. همه خانواده هر روز ساعتها کنار رودخانه می‌نشستیم تا شاید آب پیکر علی را به ما برگرداند. لحظه‌های خیلی تلخی بود. فرماندار شوش به همراه مدیر عامل سد کرخه برای پیدا کردن پیکر برادرم پیگیری می‌کردند و سرانجام بعد از گذشت۵ روز پیکر برادرم زیر پل ناجیان پیدا شد.
وی ادامه داد:‌امروز قرار بود مراسم عروسی من برگزار شود و علی برای انجام کارهای این مراسم کمک زیادی می‌کرد. او سومین و آخرین فرزند خانواده بود و با فداکاریش نام خود را برای همیشه زنده کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

ترکیه: در حمله ارتش به شمال عراق ۲۶ عضو «پ کا کا» کشته شدند

ریگا کوردستان سرویس سیاسی  به گزارش ریگا کوردستان ارتش ترکیه روز جمعه اعلام کرد که بر اثر حملات هوایی این کشور به شمال عراق ۲۶ شبه نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) کشته شدند. به گزارش خبرگزاری آناتولی ارتش ترکیه روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) به منطقه کوهستانی قندیل در شمال عراق حمله […]

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.