رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۷ | 22 Nov 2018
خانه » فرهنگی » سن حسادت
سن حسادت

تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

ریگا کوردستان- سرویس فرهنگی

نسل های پیش همه چیز کندتر بود. هرچه رو به جلو می رویم همه چیز زودتر اتفاق می افتد. یکی از این نمونه ها سن حسادت در کودکان است. والدینی که فرزند دو سال به بالا دارند حتما متوجه شده اندکه سن حسادت درکودکان بسیار پایین تر از آمار موجود در کتب و مجلات است.

پس برای برخورد با حسادت که یک پاسخ بهنجار یا طبیعی کودک است رفتار مناسبی از خود نشان دهید، زیرا سن و هوش کودک ایجاب می کند که نسبت به دیگر هم سن و سالان یا کودکان دیگر خانواده حسادت کنند. و این درباره فرزندان نخست بیشتر صادق است.

این مهم زمانی که فرزند دیگری به دنیا می آید بیشتر نمایان گر می شود، مثلا با در آغوش گرفتن نوزاد و بوسیدن او و با فراموش کردن فرزند اول به این منظور که تو دیگر بزرگ شده ای حسادت را در فرزند بزرگتر پرورش می دهند. حسد گاهی ثمره تفاوت سنی میان فرزندان یک خانواده است. بچه خردسال به هر مزایائی که کودک بزرگتر دارد حسادت می ورزد.

تبعیض پدر و مادر یکی دیگر از این دلایل است. مثلا مادر مدام می گوید: کاوه خیلی زیبا و کارکن هست اما روژین همش می خوابد و… .

اینجاست که والدین باید هنر خود رانشان دهند و میان فرزندان خود به درستی رفتار کنند و به فرزندان بدون در نظر گرفتن زیبایی، استعداد، خون گرمی و…. مهر بورزند تا باعث حسد در فرزندان نشوند.

 

“رقیه باقری آشنا”

 

 

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.