رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | 18 Jan 2020
خانه » اخبار » عامل به قتل رسیدن رئیس دادگستری شهرستان روانسر ، صبح امروز به دار آویخته شد.
عامل به قتل رسیدن رئیس دادگستری شهرستان روانسر ، صبح امروز به دار آویخته شد.

تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان ، حکم ضارب شهید سلیم قنبری ساعت ۶ صبح امروز در بولوار ورودی روانسر ، با حضور مقامات قضائی استان و جمع زیادی از مردم اجرا شد.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دستگاه قضایی برای احقاق حق ، ابطال باطل و اجرای عدالت از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد ، در این خصوص گفت : قصاص حقی برای اولیاء دم است که می توانند ببخشند و یا به دیه تبدیل کنند همانطور که در ۱۶ ماه گذشته ، بیش از ۴۰  نفر مورد عفو قرار گرفته اند و بیش از ۵۰ پرونده دیگر هم که مربوط به قصاص است ، در بحث مذاکره و اصلاح قرار دارد.
محمدرضا عدالتخواه افزود : از همان روزهای پس از وقوع این جرم ، عموم مردم ضمن ابراز احساسات ، در بعضی از مراجعاتشان به ما ، تقاضای اجرای سریع و علنی حکم اعدام را داشتند.
محمدرضا عدالتخواه با اشاره به اینکه همه از عملکرد قاضی مقتول راضی بودند که نشانه بارز آن حضور گسترده مردم منطقه اورامانات در مراسم تشییع پیکر و بزرگداشت او بود ، از زحمات ۱۰ ساله شهید قنبری در دادگستری شهرستان روانسر قدردانی کرد و افزود : سه مورد باعث تاخیر ۱۸ ماهه در اجرای حکم اعدام بودند ، اول اینکه دادرسی  پرونده های جنایی زمان بر است و باید مراجع و بخشهای مختلف به آن رسیدگی کنند ، دوم اینکه مجرم پس از وقوع جنایت اسلحه را به سوی مردم و نیروهای انتظامی کشیده و در نهایت خود نیز مجروح شده بود و باید طول درمان او به اتمام می رسید و سوم اینکه ، رعایت عدالت می طلبد ؛ با دقت و بدون تعجیل به این موضوعات رسیدگی شود
سلیم قنبری رئیس دادگستری شهرستان روانسر ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح  روز سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ در بولوار معلم شهر روانسر ، هنگامی که به همراه فرزندش قصد خروج از منزل داشتند ، توسط فردی که در آن حوالی کمین کرده بود ، به علت شلیک گلوله به قتل رسید و فرزندش هم مجروح شد.
قنبری حدود ۱۱ سال در دستگاه قضایی شهرستان روانسر مشغول به خدمت بود ، تا خرداد ۱۳۹۳ به عنوان دادستان عمومی و انقلاب به قضاوت پرداخت و  از تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۳ به عنوان رئیس دادگستری این شهرستان به فعالیتش ادامه داد.
گفتنی است ؛ حسین عبداللهی قاتل قنبری، دارای پرونده های قضائی در دادگستری روانسر بوده و قبلا هم مقامات سیاسی و قضائی استان کرمانشاه اعلام کرده بودند ترور رئیس دادگستری روانسر هیچ گونه انگیزه سیاسی نداشته بلکه ضارب صرفا به علت انگیزه های شخصی مرتکب این جرم شده بود

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.