رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

یکشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 21 Apr 2019
خانه » اخبار » هشدار دمیرتاش به اردوغان: حکومت نمی‌تواند چیزی را بنام کُردها هضم کند
هشدار دمیرتاش به اردوغان: حکومت نمی‌تواند چیزی را بنام کُردها هضم کند

صلاح‌الدین دمیرتاش رئیس مشترک حزب دمکراتیك خلق‌ها در سخنرانی امروز در تجمع ئامد به حزب حاکم #ترکیه و احزاب دنبالەروی آن هشدار داد.

تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از کوردپرس دمیرتاش با ابراز امیدواری از عدم تصویب بسته قانونی جدید در مجلس ترکیه گفت: “البته می‌دانیم با دولتی مواجهیم که در دوران حیات سیاسی خود، اخلاق و وجدان را باخته است. آنها به هشدارهای ما هرچند به نفع کشور باشد گوش نمی‌دهند.زمانی تحت نام ک.ج.ک هزاران نفر را دستگیر و زندانی کردند. می‌گفتند ک.ج.ک حکومت موازی است. اما حالا کسانی دیگری را تصفیه کرده و می‌گویند آنها حکومت موازی بودند.به دولت هشدار می‌دهیم که اگر قیم به کردستان اعزام کند آنها را به رسمیت نمی‌شناسیم. قادر نخواهند بود از عدەای دیکتاتور استفاده کنند. درد شما کُردها هستند و حکومت نمی‌تواند چیزی را بنام کُردها هضم کند. حزب حاکم با پرداخت سهمی به احزاب اپوزیسیون آنها را با خود همراه کرده مانند حزب جمهوری‌خواه خلق.”

دمیرتاش خطاب به دولت گفت: “اگر قرار است شهرداری عزل شود باید در آنکارا این اتفاق روی دهد.

شهردار آنکارا عتراف کرده که زمینی را برای فتح الله گولن اختصاص داد. شهرداری‌های ما حتی یک متر هم زمین به شبکەی گولن ندادەاند. اگر قرار است کسی به اتهام ترور بازداشت شود آن فرد اردوغان است. قوانین نمی‌توانند جلوی او را بگیرند و خودش از خدا طلب عفو می‌کند. فکر می‌کند در این دنیا حسابی پس نمی‌دهد.اردوغان نباید ما را با گولنی‌ها اشتباه بگیرد. چهل هزار نفر از این جماعت دستگیر شدند و هویت خود را انکار کردند. اما ده هزار عضو ما بازداشت شدند و هیچکس هویت و مطالباتش را انکار نکرد. ما برەهای دم تیغ نخواهیم بود.

ما آگاهانه مقاومت کرده و توانش را داریم. آنکه شکست می‌خورد حزب حاکم است چرا که ما در جای حق ایستادەایم.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.