رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ | 23 May 2019
خانه » اخبار » روسای مشترک حزب مناطق دمکراتیک و حزب دمکراتیک خلق‌ها تصمیم دولت ترکیه برای اعزام قیم بجای شهرداران ما را نمی‌پذیریم.
روسای مشترک حزب مناطق دمکراتیک و حزب دمکراتیک خلق‌ها تصمیم دولت ترکیه برای اعزام قیم بجای شهرداران ما را نمی‌پذیریم.

روسای مشترک حزب مناطق دمکراتیك و حزب دمکراتیك خلق‌ها بهمراه دهها عضو این دو حزب، طی کنفرانسی خبری در شهر ئامد اعلام کردند تصمیم دولت ترکیه برای اعزام قیم بجای شهرداران ما را نمی‌پذیرند.

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان روسای مشترک حزب مناطق دمکراتیک و حزب دمکراتیک خلق‌ها بهمراه دهها عضو این دو حزب، طی کنفرانسی خبری در شهر ئامد اعلام کردند تصمیم دولت ترکیه برای اعزام قیم بجای شهرداران ما را نمی‌پذیرند.
پیش نویس طرح قانونی حزب حاکم ترکیه برای عزل شهرداران منتخب در مناطق کُردنشین و اعزام قیم بجای آنها فردا در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.
گولتان کشاناک رئیس مشترک شهرداری کلان ‌شهر ئامد طی سخنانی در تجمع امروز این شهر گفت: “طرحی که می‌خواهند تصویب کنند در واقع طرح پاکسازی دمکراسی است. هشدار می‌دهیم که عواقب تصویب چنین طرحی سنگین خواهد بود. در بسته پیشنهادی مفادی بحث‌برانگیز وجود دارد.
می‌خواهند شهردارانی که از سوی مردم انتخاب شدەاند را تصفیه کند. البته پیش از این چنین اقداماتی را انجام دادەاند و حالا می‌خواهند یک پاکسازی کلی انجام دهند.”
صباحت تونجل رئیس مشترک حزب مناطق دمکراتیک طی سخنانی گفت: “اگر چنین قانونی تصویب شود آنرا به رسمیت نمی‌شناسیم. راه حل درگیری‌هایی که در منطقه روی می‌دهد گفتگو و مذاکره است. باید خودمدیریتی‌های دمکراتیک اینجا برقرار شوند. اگر چنین نشود درگیری‌ها ادامه پیدا می‌کنند.
اگر حکومت تصور می‌کند می‌تواند با توسل به زور مسئله کُرد را از پیش رو بردارد در اشتباه است. فقط بحران شدت می‌گیرد. دولت در پی قوانینی است که همە را تروریست اعلام می‌کند.
ما تجربه چهل سال مبارزه در راه بشریت داریم. مقاومت در برابر قوانین جدید حق ماست. مردم شهرداری ‌ها را به ما واگذار کردەاند و از شهرداری‌ها دفاع می‌کنیم.”

 

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.