رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ | 20 Mar 2019
خانه » اخبار » آغاز برداشت انجیر از باغات شهرستان سردشت
آغاز برداشت انجیر از باغات شهرستان سردشت

برداشت انجیر از سطح 52هکتار از باغات این شهرستان آغاز شد.

تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اقتصادی

به گزارش ریگا کوردستان، مدیرجهادکشاورزی شهرستان سردشت دراین زمینه گفت : سطح زیر کشت باغات انجیر شهرستان ۵۲هکتار است که ۴۸ هکتار آن باغات بارور و۴ هکتار باغات نهال می باشد.

مهندس رسول سعیدیان  بااشاره به اینکه متوسط عملکرد دریک هکتاربه ۷ تن می رسد، افزود : سالیانه  ۶۳۵ تن از این محصول ارگانیک  در باغات سردشت ودرارقام مختلف توپی ، زرد وقرمز برداشت می شود.

مهندس سعیدیان تصریح کرد : برداشت این محصول هرسال از نیمه ی دوم مردادماه شروع وتاپایان شهریورماه ادامه دارد و برای بیش از ۵۰۰ نفر به صورت روزمزد اشتغالزایی ایجاد می شود.

وی همچنین بابیان اینکه رویش و کشت باغات انجیر درمناطق نیمه گرمسیری است ، اظهارداشت : باتوجه به درآمدزایی محصول انجیر واستقبال کشاورزان زمینه توسعه باغات انجیر وجوددارد که یکی از برنامه های اساسی جهادکشاورزی است .

مدیر جهادکشاورزی شهرستان سردشت بیان کرد : انجیرتوپی وزرد بیشتر مصرف تازه خوری وانجیر قرمز بیشتر به صورت فرآوری وبرای تهیه مربا استفاده می شود که علاوه بر مصرف آن در سردشت مازادمحصول به شهرستان های همجوار صادر می گردد.

حسین محمدیان کارشناس حفظ نباتات شهرستان سردشت نیزبه کیفیت میوه انجیر اشاره و گفت : عمده آفت این محصول مگس میوه مدیترانه ای است که با توجه  به اینکه از چندسال قبل مگس میوه مدیترانه ای در شهرستان شایع شده بود ما ادوات مناسب جهت کنترل این آفت رابرای محصول انجیر درباغات نصب کرده ایم از جمله تله فرمونی وتله سراتراپ وخوشبختانه با تمهیداتی که انجام گرفته وتوصیه هایی که به کشاورزان وباغداران شده وآنان اجرایی نموده اند امسال شاهد هیچ گونه خساراتی نبوده ایم وروی هم رفته تولید محصول انجیردرشهرستان بدون آفت  و ازکیفیت بالایی برخوردار است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
کرمانشاه به لیست مناطق جنگی پیوست

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی به گزارش ریگا کوردستان، هوشنگ بازوند استاندار ظهر امروز دوشنبه در آخرین شورای اداری سال ۹۷ که در استانداری کرمانشاه برگزار شد ضمن اعلام این خبر که شهر کرمانشاه در لیست «مناطق جنگی» قرار گرفت، اظهار داشت: با پیگیر‌های بسیار و جلسات متعدد با سرلشکر باقری و نیز پیگیری‌های سردار […]

بیانیه کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری کرمانشاه در محکومیت حملات تروریستی به مساجد نیوزیلند

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان ابراهیمیان مسئول کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری کرمانشاه اعلام کرد که این کمیسیون در پی حمله ددمنشانه مدعیان حقوق بشر در نیوزلند بیانیه‌ای منتشر کرده است که متن بیانیه به شرح ذیل است: حق حیات والاترین حق بشری است که در اعلامیه جهانی حقوق […]

پمپئو : وقت آن رسیده کوردها دولتی قوی در اقلیم کوردستان تشکیل دهند

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل به گزارش ریگا کوردستان به نقل از روسیا الیوم، «رابرت پالادینو» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز- پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «مایک پمپئو وزیر خارجه، بر اهمیت تشکیل دولت اقلیم کردستان عراق در سریع‌ترین زمان ممکن به منظور پاسخ به انتظارات مردم این منطقه تأکید کرد». کمیساریای عالی انتخابات […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.