رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ | 23 May 2018
خانه » اخبار » ۵ اثر تاریخی در شهرستان گیلانغرب کشف شد.
۵ اثر تاریخی در شهرستان گیلانغرب کشف شد.

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلانغرب از کشف پنج اثر تاریخی جدید و مهم در این شهرستان خبر داد.

تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از ایرنا فرهنگی ، مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گیلانغرب: این آثار تاریخی بدلیل قرارداشتن دردل کوههای دوردست شهرستان و نقاط مرزی و عشایری تاکنون شناسایی نشدەاند.

جهانگیر عبدالمحمدی افزود: این آثار شامل یک بنا با کاربری تکیه و محل برگزاری مناسبتهای مذهبی مربوط به دوران صفویه با قدمت حدود ۵٠٠ سال وبه ابعاد ٢٠ در ١۵ متر است که دارای ٨ طاقچه، شومینه دیواری و دریچەهای هواکش با طاق گنبدی است.
همچنین در مجاورت آن اثری دیگر متعلق به حاکم منطقه واقع است که به نظر می رسد بەعنوان قشلاق نشین درعهد صفوی استفاده شده است.

بنای هردو اثراز سنگ و گچ بوده و در مجاورت ضلع شمالی این آثار تعداد ٢ محوطه باستانی و یک قبرستان قدیمی با پیش بینی اولیه قدمت ٢ تا ٣ هزار سال و وجود برخی میلەهای سنگی که نشانه علامت و نشان دفن افراد خاص می باشند نیز کشف شده است.

عبدالمحمدی با اشاره به اینکه شناسایی این آثار نیازمند بازدید دقیق تر بەوسیله کارشناسان است افزود: اقدامات لازم برای ثبت ملی این اثر در دستور کار قرارگرفته است.

شهرستان گیلانغرب ۴٠۶ اثر تاریخی ثبت ملی شده دارد./ایرنا

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.