رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ | 23 May 2019
خانه » تحلیلی » ما و ریشخند تابلو
ما و ریشخند تابلو

تاریخ انتشار : ۳ آبان ۱۳۹۵

ضلع شمالی میدان امام خمینی (ره) شهر کوهدشت از زمان شورای شهر دوم تابلویی را بر تارک خود می‌بیند که نشانی از اشتباه عوامانه مسئول یا مسئولان دخیل در نوشتن و نصب آن است و باگذشت هرروز از نصب این شاهکار شهری ریشخند آن بر مردمان این دیار گران‌تر می‌آید.
سهوی کوچک که طلایەی دردی عمیق و مشکلاتی مزمن است، اشتباه در درج نشانی خیابان آقا مصطفی و انگلیسی آن “MR MOSTAFA ST” نشان بی‌آگاهی از ابتدایی‌ترین دستورالعمل نوشتن اسامی اماکن و ترجمه نکردن اسامی خاص است.
سئوال:
آیا واقعاً ناآگاهی مسئولین باعث بروز و سپس ماندگاری چنین اشتباهی شده است؟ یا اینکه هیچ مشکلی حتی در حد تعویض کم‌هزینه‌ی یک تابلو آن‌هم بعد از طی چندین سال برای مدیرانمان مهم نیست؟ مدیرانی که برای رفع مشکلات مردم بر کرسی‌های خود نشسته‌اند و حقوق آن را هم سر ماه دریافت می‌کنند.
بی‌گمان تعویض و تصحیح این تابلو نه تأثیری در حل معضل بیکاری جوانان تحصیل‌کرده و مورد بی‌مهری قرارگرفته‌ی منطقه دارد و نه پاسخگوی مطالبات به‌حق مردم محروم شهرستان است.
اما دوام و پابرجایی این سمبل “نهات” (بداقبالی) که آمدوشدهای بسیاری را به خود دیده است تنها می‌تواند بیانگر این نکته باشد که خطاها و دغدغه‌هایی هرچند کوچک و کم‌هزینه و حتی گاهی بی هزینه در سطح شهرستان را کسی پاسخگو نیست تا چه رسد به مطالبات مهم‌تر.
مشکلاتی کوچک و کم‌هزینه همچون تابلوی مذکور، سد معبر، نظافت معابر و پارک‌ها، مشکل تأمین آب مناطق حاشیه شهر (مثل شهرک امام خمینی (ره)) که به‌سادگی قابل‌پیگیری و حل هستند اما برای کوهدشت از مذاکرات ایران و ١+۵ هم طولانی‌تر شده است. اینجا کوهدشت است آخر دنیا و ظاهراً کسی خواهان برداشتن گامی هرچند کوچک برای مرتفع کردن مشکلات ساده هم نیست. مشکلاتی که انباشتشان باعث بروز فاجعه‌ای چون پرپر شدن گل‌های نوشکفته‌ای همچون آدرینا و خانواده‌اش می‌شود.
باشد که ریشخند این تابلو تلنگری باشد بر اذهان عمومی مردم شهرمان درراه ارتقاء سطح مطالبات و فرهنگ عمومی شهرستان…

photo_2016-10-24_21-00-32

مهدی آزادبخت

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.