رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ | 14 Dec 2018
خانه » اخبار » بازتاب گسترده حمله ترکیه به ypg در رسانه های جهان
بازتاب گسترده حمله ترکیه به ypg در رسانه های جهان

برخی رسانه ها این حمله را ناشی از ناامیدی ترکیه از ادامه حمایت آمریکا از کردهای سوریه عنوان کرده اند.

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۴

سرویس جهان- حمله ترکیه به مواضع کردهای سوریه در فرودگاه نظامی منغ در شمال سوریه و در نزدیکی مرزهای ترکیه تنها پس از گذشت لحظاتی از تهدید نخست وزیر این کشور به حمله نظامی به سوریه بازتاب وسیعی در رسانه های جهان داشت. برخی رسانه ها این حمله را ناشی از ناامیدی ترکیه از ادامه حمایت آمریکا از کردهای سوریه عنوان کرده اند.
منابع کُرد سوریه به خبرگزاری رویترز، آسوشیتدپرس و فرانس پرس گفته اند ترکیه پایگاه هوایی منغ در شمال سوریه را تنها پس از دو روز تصرف آن از سوی کردها گلوله باران کرده است. هرچند وزارت امور خارجه ترکیه از گلوله باران مواضع کردها در شمال سوریه اظهار بی اطلاعی کرده اما سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، منابع وابسته به کردهای سوریه و برخی مقامات ترکیه این حمله را تایید کرده اند.
داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه امروز تهدید کرد این کشور می تواند نظیر عملیاتی را که در عراق علیه پ.ک.ک انجام داده در سوریه نیز علیه pyd انجام دهد.
البته برخی منابع کُرد به آسوشیتدپرس گفته اند پایگاه هوایی منغ توسط نیروهای سوریه دموکرات متشکل از نیروهای عرب و کرد کنترل شده است.
رادیو اروپای آزاد و شین هوا این اقدام ترکیه را ناشی از ناامیدی این کشور از آمریکا در حمایت این کشور علیه کردهای سوریه عنوان کرده اند. ترکیه از پیشروی کردهای سوریه که برای اولین بار از سمت غرب به شرق صورت می گیرد نگران شده و این حمله را به منظور بازداشتن کردها از ادامه پیشروی انجام داده است.
الجزیره نوشت: دو نکته را درباره حمله ترکیه به کردهای سوریه باید در نظر گرفت؛ اول این که حمله درست پس از اظهارات تهدیدآمیز نخست وزیر ترکیه صورت گرفت و نکته دوم این است که ترکیه پیشتر نیز حملات پراکنده ای به نیروهای کرد در سوریه کرده بود اما بهانه این حملات پرتاب خمپاره و تیراندازی از سوی کردها عنوان شده و ترکیه حملات تلافی جویانه انجام داده بود در صورتی که امروز بدون هیچ بهانه ای علیه کردهای سوریه اقدام کرده است.
برخی رسانه ها ابراز آمادگی عربستان برای اعزام نیرو به سوریه و اجرای عملیات مشترک نظامی با ترکیه در سوریه را با اقدام امروز ترکیه در گلوله باران مواضع کردها بی ارتباط ندانسته اند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.