رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ | 12 Dec 2018
خانه » اخبار » تلاشها برای بازگشایی معابر کوله بری همچنان ادامه دارد

اما و اگر های معابر کوله بری

تلاشها برای بازگشایی معابر کوله بری همچنان ادامه دارد

معابر کوله بری یکی از چند درآمد محدود در مرزهای غربی کشور در سالهای اخیر است که با تصمیمات جدید دولتی ها برای ساماندهی به اقتصاد مقاومتی برای چند ماهی بسته شد .

تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از ” شاری مه ریوان ” علی رضا آشنا گر در حاشیه بازدید از مرز بین المللی باشماق طی مصاحبه ای اعلام کرد:

با توجه به نقش پر رنگ معابر کولبری در بهبود وضعیت معیشت مردم منطقه تلاش جهت بازگشایی دائم معابر کولبری ادامه دارد .
آشناگر در ادامه گفتگو با خبرنگار ” شاری مه ریوان ” خاطر نشان ساخت : هر ۵ معبر کولبری شهرستان های مریوان و بانه یکی از منابع درآمد مردم منطقه به ویژه مرزنشینان است و همچنین نقش بسیار خوبی در رونق تجارت دارد .
وی در ادامه اظهار داشت : این معابر علاوه بر رونق تجارت و کمک به اقتصاد کشور وضعیت معیشت مردم منطقه و به ویژه مرز نشینان را ارتقا می بخشد و در حال حاضر می تواند به عنوان یکی از منابع درآمد مردم کردستان به شمار بیاید.
آشنا گر با توجه به موارد مذکور ، افزود : این موارد از چشم مسئولان شهرستانی و استانی دور نمانده است و تلاش بسیاری کردیم تا بتوانیم این معابر را به صورت موقت بازگشایی کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه بازگشایی این معابر در مدت زمان کوتاهی توانست رونق و پویایی را به بازار منطقه و دو شهرستان مرزی بازآورد ، تصریح کرد : تیم دولت در استان کردستان همه تلاش خود را جهت بازگشایی دائم این معابر به کار گرفته ایم و اکنون نیز رایزنی ها ادامه دارد و انشالله خبر های خوبی در این خصوص در راه است .

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.