رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ | 24 Oct 2018
خانه » اخبار » ما بهت زده از این واگذاری هستیم
ما بهت زده از این واگذاری هستیم

چوب حراج به پالایشگاه نفت کرمانشاه

تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توقف فوری فروش پالایشگاه کرمانشاه به دلیل ابهامات بسیار درروند واگذاری و قیمت‌گذاری آن شدند. دارایی این مجموعه که حداقل ٩٣٠ میلیارد تومان بعلاوه ٢۵٠ کیلوگرم طلای سفید و ۴۴٠ کیلوگرم فلز بسیار کمیاب و باارزش رنیوم است به کمتر از ٢٠% قیمت واقعی قیمت‌گذاری شده است.

در نامه نمایندگان استان کرمانشاه آمده است:
حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهور
سلام‌علیکم
با احترام و آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی و دولت محترم تدبیر و امید بدین وسیله واگذاری شرکت پالایش نفت کرمانشاه با توجه به گزارش واصله دارای ابهاماتی است که به شرح ذبل به استحضار می‌رساند:
١- میزان دارایی‌های این شرکت به‌طور مشکوکی در صورت‌های مالی بسیار ناچیز در نظر گرفته‌شده است.
٢- انبار کالای این پالایشگاه دارای بیش از ١٣ هزار قلم کالا به ارزش تقریبی بیش از ۶٠ میلیارد تومان است.
٣- مساحت زمین این پالایشگاه مطابق اسناد ثبتی موجود، بیش از ٩٠ هزار متر مربع در بهترین نقطه شهر کرمانشاه قرار دارد که در کارشناسی به عمل‌آمده از قرار هر متر ۵٠ هزار تومان در نظر گرفته‌شده است. در حالی که بر اساس عرف محل حداقل ٣ میلیون تومان به‌صورت میانگین ارزش دارد.
۴- پالایشگاه مذکور دارای ۴۴ مخزن نفتی به ظرفیت ١۵۵ میلیون لیتر به ارزش تقریبی بیش از ٢٠٠ میلیارد تومان می‌باشد.
۵- بیش از ١٠٠ تن کاتالیست که حاوی حدوداً ٢۵٠ کیلوگرم طلای سفید و ۴۴٠ کیلوگرم رنیوم بوده که جز اموال این شرکت محاسبه نگردیده است.
۶- اخیراً دستگاه مولد توربینی و کمپرسور توربینی به ارزش بیش از ٧٠ میلیارد تومان خریداری و در محل پالایشگاه نصب که محاسبه نگردیده است.
٧- این پالایشگاه دارای ادوات و ماشین آلات بی‌نظیری به ارزش تقریبی ۵٠ میلیارد تومان شامل جرثقیل‌های قول پیکر و ماشین آلات پیشرفته آتش‌نشانی می‌باشد.
٨- این پالایشگاه بیش از ٢٠٠ میلیارد تومان تجهیزات صنعتی در مدار تولید دارد که به‌صورت شبانه‌روزی فرآورده‌های نفتی تولید می‌نماید.
٩- این پالایشگاه دارای تعدادی املاک در محله صد دستگاه و سطح شهر به ارزش تقریبی بیش از ٢٠ میلیارد تومان می‌باشد.
١٠- این شرکت دارای چهار باب منزل مسکونی جدیدالاحداث به ارزش تقریبی ٢٠ میلیارد تومان و ۶٠ باب منزل قدیمی به ارزش ١٠ میلیارد تومان می‌باشد.
١١- عدم محاسبه مجموعه خدماتی، رفاهی و ورزشی این پالایشگاه ارزش تقریبی ٣٠ میلیارد تومان.
با عنایت به مطالب مذکور استدعا دارد به‌منظور صیانت از اموال بیت‌المال و جلوگیری از ارزان‌فروشی قدیمی‌ترین صنعت غرب کشور که منجر به بیکاری بیش از هزار نفر از پرسنل زحمت‌کش این صنعت در استان کرمانشاه می‌گردد دستور توقف، برای بررسی دقیق مراتب فوق و برخورد با خاطیان صادر فرمایند.
قبلاً از الطاف حضرتعالی سپاسگزاریم.
با تشکر
مجمع نمایندگان استان کرمانشاه

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
عشایر کرمانشاه در خطر ورشکستگی

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی   بهزاد خالوندی ریگا کوردستان به نقل از مجله اقتصادی کانی؛ عشایر این روزها با یک بحران جدی روبرو هستند. فصل فروش دام فرارسیده ولی پیدا کردن یک خریدار مناسب برای گوسفندان پرواری بسیار دشوار است. در سالیان گذشته در این فصل با توجه به تولید مازاد ۱۰ هزار تنی گوشت […]

پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.