رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | 19 Feb 2018
خانه » اخبار » همدان رتبه نخست بررسی بحران آب
همدان رتبه نخست بررسی بحران آب

30 سال بی‌برنامگی پیشگیری از هدر رفتن آب زنگ خطر را به صدا درآورد

 

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از همدان، همدان از استانهایی است که سالیان گذشته زنگ خطر آب در آن به صدا درآمده وجزوء نقاط نارنجی رنگ منابع آبی کشور قرار دارد. نشست سفره های زیر زمینی و پدید آمدن فروچاله ها،‌خشک شدن تالاب ها و کاهش سطح آب سدها در حالی بود که منبع اصلی اقتصاد استان کشاورزی بود و بیشتر محصولات هم از بین پر آب برهایی مانند سیب زمینی یا هندوانه انتخاب شده بود تا بحران کم آبی را برای همدان خوش آب و هوا به بار بیاورد. با روی کار آمدن دولت یازدهم و در اولویت قرار گرفتن حفاظت از محیط زیست و دریافت خطر جنگ آب در دنیا استان رو به عملیات انسداد چاههای غیرمجاز و احیای تالاب ها و کنترل سطح منابع آب زد که مدیر عامل آب منطقه ای می گوید حاصل اندیشه و دغدغه مندی مسئولان استان نسبت به کنترل بحران آبی بوده است.
مدیر عامل آب منطقه ا ی استان همدان با بیان اینکه۳۰سال غفلت از منابع آبی کشور را با مشکلات متعددی مواجه کرده است، گفت: دولت تدبیر و امید با احیای دوباره شوای حفاظت از آب، خدمات شایانی را در این خصوص ارائه کرده است.
مرتضی عزالدین در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان همدان اظهارکرد: استان همدان از لحاظ بررسی بحران آب در مقایسه با سایر استانها مقام اول را دارد که این موفقیت را مدیون همکاری دستگاه قوه قضائیه و نیروی انتظامی هستیم.
وی با اشاره موفقیت‌های دولت تدبیروامید در حل بحران آب، افزود: در طرح اقتصاد مقاومتی ۳۰۰ حلقه چاه باید دراستان همدان مسدود می‌شد درصورتیکه ما دو برابر این مقدار را مسدود کرده‌ایم که با برنامه‌های دولت می‌توان آینده آبی خوبی راپیش‌بینی کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کوهدشتی و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.