رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ | 26 Mar 2019
خانه » اخبار » ۶۹ حلقه چاه آب کوهدشت از مدار خارج شد
۶۹ حلقه چاه آب کوهدشت از مدار خارج شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه تا کنون ۷۶۳ روستای زیر ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده است بیان داشت: بهره مندی مردم استان از آب شرب ۸۲.۲ درصد بوده که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است و با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی این میزان به ۸۴ درصد می رسد.

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از مهر علیرضا کاکاوند ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح مجتمع آبرسانی کهمان در شهرستان الشتر اظهار داشت: از دو هزار و ۸۶۱ روستای لرستان بیش از هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار بوده که به جز ۳۲ روستا تحت پوشش آب شرب قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه ۹۹.۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده اند گفت: تا پایان سال ۹۶ تمام این روستاهای باقی مانده را آبرسانی می کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه تا کنون ۷۶۳ روستای زیر ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده است بیان داشت: بهره مندی مردم استان از آب شرب ۸۲.۲ درصد بوده که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است و با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی این میزان به ۸۴ درصد می رسد.

کاکاوند با بیان اینکه امسال ۱۸۴ روستای لرستان در قالب ۲۹ مجتمع آبرسانی می شوند افزود: تا کنون ۵۰ درصد این پروژه ها بهره برداری شده و مابقی پروژه ها پیشرفت ۷۰ درصدی دارند.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها ۷۰ هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار می دهند تصریح کرد: اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ۳۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با تاکید بر اینکه در خصوص منابع آب استان به شدت نگران هستیم گفت: در شهرستان کوهدشت و رومشکان ۶۹ حلقه چاه آب از مدار خارج شده و نگران مابقی چاه ها هستیم.

کاکاوند با بیان اینکه در حال حاضر به احداث چاه های آهکی روی آورده ایم بیان داشت: متاسفانه از منابع آب سد ها یک قطره برداشت نکرده ایم.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
منصور یاواش در انتخابات آنکارا پیروز شود، پایتخت ترکیه به دست HDP اداره خواهد شد

عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با ارزیابی انتخابات ۳۱ مارس ۲۰۱۹ شهرداری های ترکیه در سخنانی عنوان کرد: اگر در ۱ آوریل ۲۰۱۹ منصور یاواش (نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و ائتلاف ملت) انتخاب شود، شهرداری آنکارا توسط حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) اداره خواهد شد.

آغاز دور جدید انتخابات شوراها و شهرداری‌ها در ترکیه

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل   به گزارش ریگا کوردستان مردم ترکیه روز یکشنبه ۳۱ مارس برای شرکت در پانزدهمین دوره انتخابات شوراها و شهرداری‌های سراسر کشور به پای صندوق‌های رای می روند. در این انتخابات ۲۸ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۷۳۲ زن، ۲۸ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۹۰۴ مرد رای خود […]

ایزدی های کشته شده به دست داعش در گورستانی ویژه دفن می شوند

ریگا کوردستان سرویس بین الملل به گزارش ریگا کوردستان به نقل از سایت خبری روژ نیوز، در نشستی که در سالن لالش واقع در منطقه خانه سور از توابع شنگال از سوی شورای خود مدیریتی دمکراتیک شنگال برگزار شد؛ موضوع گورهای جمعی شنگال و اجسادی که در این گورها وجود دارد مورد بررسی قرار گرفت. در […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.