رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ | 14 Dec 2018
خانه » اخبار » ۶۹ حلقه چاه آب کوهدشت از مدار خارج شد
۶۹ حلقه چاه آب کوهدشت از مدار خارج شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه تا کنون ۷۶۳ روستای زیر ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده است بیان داشت: بهره مندی مردم استان از آب شرب ۸۲.۲ درصد بوده که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است و با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی این میزان به ۸۴ درصد می رسد.

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از مهر علیرضا کاکاوند ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح مجتمع آبرسانی کهمان در شهرستان الشتر اظهار داشت: از دو هزار و ۸۶۱ روستای لرستان بیش از هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار بوده که به جز ۳۲ روستا تحت پوشش آب شرب قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه ۹۹.۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده اند گفت: تا پایان سال ۹۶ تمام این روستاهای باقی مانده را آبرسانی می کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه تا کنون ۷۶۳ روستای زیر ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده است بیان داشت: بهره مندی مردم استان از آب شرب ۸۲.۲ درصد بوده که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است و با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی این میزان به ۸۴ درصد می رسد.

کاکاوند با بیان اینکه امسال ۱۸۴ روستای لرستان در قالب ۲۹ مجتمع آبرسانی می شوند افزود: تا کنون ۵۰ درصد این پروژه ها بهره برداری شده و مابقی پروژه ها پیشرفت ۷۰ درصدی دارند.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها ۷۰ هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار می دهند تصریح کرد: اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ۳۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با تاکید بر اینکه در خصوص منابع آب استان به شدت نگران هستیم گفت: در شهرستان کوهدشت و رومشکان ۶۹ حلقه چاه آب از مدار خارج شده و نگران مابقی چاه ها هستیم.

کاکاوند با بیان اینکه در حال حاضر به احداث چاه های آهکی روی آورده ایم بیان داشت: متاسفانه از منابع آب سد ها یک قطره برداشت نکرده ایم.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.