رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | 09 Dec 2019
خانه » اخبار » هیاتی از اقلیم کردستان به بغداد می روند
هیاتی از اقلیم کردستان به بغداد می روند

یک عضو حزب دموکرات کردستان گفت هیاتی از اقلیم کردستان عراق به زودی به بغداد می روند تا به بررسی موضوعات پیچیده فی مابین بپردازند.

تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان، یک عضو حزب دموکرات کردستان گفت هیاتی از اقلیم کردستان عراق به زودی به بغداد می روند تا به بررسی موضوعات پیچیده فی مابین بپردازند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از وب سایت شبکه سومریه نیوز، نجیبه نجیب گفت: «بررسی نتایج به دست آمده در سفر اخیر عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق به اقلیم کردستان و گفت وگو درباره مرحله پسا داعش در عراق ازجمله اهداف سفر هیات اقلیم کردستان به بغداد است.»
نجیب افزود: «این سفر بخشی از سفرهای مرسوم میان مقام های بغداد و اربیل است همچنان که سفرهایی از سوی مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان به بغداد و همچنین سفر عمار حکیم به قلیم انجام شده است.»
وی تصریح کرد هیاتی که به بغداد اعزام می شود سیاسی و دولتی است و به تبادل نظر درباره اختلافات و موضوعات پیچیده در جریان سفر اخیر عمار حکیم به اقلیم می پردازند.
نجیب گفت: «توافقاتی درباره تشکیل کمیته های مشترک برای رایزنی میان بغداد و اربیل برای حل همه مشکلات قانونی، مالی و سیاسی به دست آمده است. موضوع استقلال و حق تعیین سرنوشت از مهم ترین محورهایی است که در برنامه هر سفر مقام های اقلیم کردستان به بغداد قرار دارد.»

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.