رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | 23 Feb 2019
خانه » اخبار » هیاتی از اقلیم کردستان به بغداد می روند
هیاتی از اقلیم کردستان به بغداد می روند

یک عضو حزب دموکرات کردستان گفت هیاتی از اقلیم کردستان عراق به زودی به بغداد می روند تا به بررسی موضوعات پیچیده فی مابین بپردازند.

تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان، یک عضو حزب دموکرات کردستان گفت هیاتی از اقلیم کردستان عراق به زودی به بغداد می روند تا به بررسی موضوعات پیچیده فی مابین بپردازند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از وب سایت شبکه سومریه نیوز، نجیبه نجیب گفت: «بررسی نتایج به دست آمده در سفر اخیر عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق به اقلیم کردستان و گفت وگو درباره مرحله پسا داعش در عراق ازجمله اهداف سفر هیات اقلیم کردستان به بغداد است.»
نجیب افزود: «این سفر بخشی از سفرهای مرسوم میان مقام های بغداد و اربیل است همچنان که سفرهایی از سوی مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان به بغداد و همچنین سفر عمار حکیم به قلیم انجام شده است.»
وی تصریح کرد هیاتی که به بغداد اعزام می شود سیاسی و دولتی است و به تبادل نظر درباره اختلافات و موضوعات پیچیده در جریان سفر اخیر عمار حکیم به اقلیم می پردازند.
نجیب گفت: «توافقاتی درباره تشکیل کمیته های مشترک برای رایزنی میان بغداد و اربیل برای حل همه مشکلات قانونی، مالی و سیاسی به دست آمده است. موضوع استقلال و حق تعیین سرنوشت از مهم ترین محورهایی است که در برنامه هر سفر مقام های اقلیم کردستان به بغداد قرار دارد.»

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.