رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ | 19 Nov 2018
خانه » اخبار » هیاتی از اقلیم کردستان به بغداد می روند
هیاتی از اقلیم کردستان به بغداد می روند

یک عضو حزب دموکرات کردستان گفت هیاتی از اقلیم کردستان عراق به زودی به بغداد می روند تا به بررسی موضوعات پیچیده فی مابین بپردازند.

تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان، یک عضو حزب دموکرات کردستان گفت هیاتی از اقلیم کردستان عراق به زودی به بغداد می روند تا به بررسی موضوعات پیچیده فی مابین بپردازند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از وب سایت شبکه سومریه نیوز، نجیبه نجیب گفت: «بررسی نتایج به دست آمده در سفر اخیر عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق به اقلیم کردستان و گفت وگو درباره مرحله پسا داعش در عراق ازجمله اهداف سفر هیات اقلیم کردستان به بغداد است.»
نجیب افزود: «این سفر بخشی از سفرهای مرسوم میان مقام های بغداد و اربیل است همچنان که سفرهایی از سوی مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان به بغداد و همچنین سفر عمار حکیم به قلیم انجام شده است.»
وی تصریح کرد هیاتی که به بغداد اعزام می شود سیاسی و دولتی است و به تبادل نظر درباره اختلافات و موضوعات پیچیده در جریان سفر اخیر عمار حکیم به اقلیم می پردازند.
نجیب گفت: «توافقاتی درباره تشکیل کمیته های مشترک برای رایزنی میان بغداد و اربیل برای حل همه مشکلات قانونی، مالی و سیاسی به دست آمده است. موضوع استقلال و حق تعیین سرنوشت از مهم ترین محورهایی است که در برنامه هر سفر مقام های اقلیم کردستان به بغداد قرار دارد.»

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.