رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ | 18 Jul 2018
خانه » اخبار » درد را به کودکانتان تزریق نکنید
درد را به کودکانتان تزریق نکنید

هرگز از دردها و مرارت های مادی زندگی، نزد فرزندان خویش بیش از حد شکایت نکنید.

تاریخ انتشار : ۷ اسفند ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی 

هرگز از دردها و مرارت های مادی زندگی، نزد فرزندان خویش بیش از حد شکایت نکنید.
گاهی پدران و مادران برای دور کردن فرزندان از خواستەهایشان یا طبق رفتارهای پیش پا افتاده همیشگی از مسایل مادی ومالی خود، دائم درحال گله و شکایت از زمین و زمان نزد فرزندان خود هستند.
مثلا: مادر با درخواست کودک خود هنگامی که خوراکی یااسباب بازی می خواهد، شروع به گفتن اینکه
ما پول نداریم، مگر خدا به دادمان برسد، صاحب خانه فردا وسایل مان را بیرون می‌ریزد، ما چقدر بدبختیم. باید فکر لقمەای نان باشیم، اسباب بازی مال پولدارهاست. و از این قبیل بهانه ها کودک را ازخواسته خود دور می کنند.
ما به عنوان والدین یا اطرافیان آنها که وظیفه نگهداری و حمایت از کودکان برعهده ماست، باید بدانیم که درک کودکان ازاین مسایل بسیار کم است و دلیل درک نکردن آنان نیز قابل چشم پوشی است.
یادمان باشد نباید با هدف قراردادن کودکان از دردهای خود بکاهیم.
کودکان آسیب دیده ازاین دسته مسایل جز اینکه دچار:
اضطراب، پرخاشگری، افسردگی، خشونت، جامعه ستیزی و… می شوند، نتیجه بهتری نخواهد داشت. پس بهتر است برای حل مشکلات خود، و دور کردن کودکان ازخواستەهای شدنی و ناشدنی آن ها فکر دیگری اندیشیده شود تا تخریب افکار و احساسات آنان. مثال بگویید الان امکان پذیر نیست بتوانیم این وسیله رابخریم، یادمان باشد هرگز نباید با دادن قول الکی یا دروغ به فرزندان خود آنها را گول زد، آنها گول نمی خورند و کمتر هم فراموش می کنند. پس بهتر است مسأله را پیچیدەتر نکنیم. بچه‌ها بزرگ می شوند و این خشونت ها و پرخاشگری ها رابه خانواده و جامعه بر می گردانند.

 
رقیه باقری آشنا – روانشناس

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

ترکیه: در حمله ارتش به شمال عراق ۲۶ عضو «پ کا کا» کشته شدند

ریگا کوردستان سرویس سیاسی  به گزارش ریگا کوردستان ارتش ترکیه روز جمعه اعلام کرد که بر اثر حملات هوایی این کشور به شمال عراق ۲۶ شبه نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) کشته شدند. به گزارش خبرگزاری آناتولی ارتش ترکیه روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) به منطقه کوهستانی قندیل در شمال عراق حمله […]

کردستان عراق برای حضور در بازار انرژی جهان با روسیه دست داد

ریگا کوردستان اربیل – حضور شرکت روسی «روس نفت» برای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز منطقه کردستان عراق نشان می دهد سران این منطقه از روسیه بعنوان پلی برای دور زدن دولت مرکزی در بغداد و دستیابی به شاهراه های بین المللی انرژی، استفاده می کنند.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.