رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ | 14 Oct 2019
خانه » اخبار » جایگاه مشاوره در زندگی شما کجاست
جایگاه مشاوره در زندگی شما کجاست

تاریخ انتشار : ۹ اسفند ۱۳۹۵

امروزه اهمیت و جایگاه استفاده از خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی بیش از پیش بر ما نمایان است.در حقیقت هرچه بر میزان تحصیلات و آگاهی مردم افزوده می‌شود و هرچه زمان به جلوتر گام برمی‌دارد، علاقه افراد جهت اخذ مشاوره و راهنمایی از مشاورین باتجربه و خبره بیشتر و بیشتر می‌شود. شاید بتوان گفت در جامعه ما دیدگاه مردم نسبت به مشاوره نسبت به ۲دهه پیش مثبت‌تر و بهتر شده است. اگر زمانی تصور بر این بود که روانشناسان صرفا با بیماران روانی سر و کار دارند و هرکس تحت نظر روانشناس یا روانپزشک باشد، فردی است مسئله‌دار و نمی‌توان روی او حسابی باز کرد، حالا بسیاری از خانواده‌ها متوجه غیرمنطقی بودن این نوع طرز فکر شده و با روی گشاده به روانشناسی و مشاوره نگریسته و از این خدمات استفاده می‌‌کنند.حالا دیگر کمتر کسی یافت می‌شود که مراجعه به روانشناس یا مشاور را محدود به وجود بیماری روانی بداند و دیگر اینکه استفاده از تجربیات کسانی که از این خدمات بهره‌مند شده و نتیجه مطلوب‌تری گرفته‌اند منجر به ایجاد رویکرد مناسب‌تری به این موضوع شده است. امروزه با جا افتادن بیشتر این نقش و افزوده شدن بر تعداد روانشناسان و مشاورین و همچنین گسترش دفاتر و کلینیک‌های مشاوره،‌ دسترسی افراد جهت مراجعه و گرفتن مشاوره بیشتر شده تا آنجا که در حال‌حاضر در دادگاه‌ها، کلانتری‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی نیز شاهد حضور روانشناسان و مشاورین هستیم.
کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره زندگی به عنوان اولین کلینیک تخصصی در حوزه خانواده -زوج ، با مشاوره تخصصی در زمینه اختلالات روانشناختی –امور خانواده ،زوج درمانی،مشکلات جنسی و زناشویی ،پیش از ازدواج ،ازدواج ،پیش از طلاق ،طلاق و شکست های عاطفی ، تحت نظارت مستقیم و دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور مبیباشد.هیت مدیره کلینیک در بدو تشکیل با تعریف اهداف رفتاری دورنمای فعالیت های خود را به سه بخش درمان ،آموزش و پژوهش معطوف ساختند . با توجه به اهمیت جایگاه روانشناسی خانواده و زوج و حساسیت مربوط به آن ، اعطای مجوز تاسیس اولین کلینیک تخصصی خانواده و زوج از معاونت محترم پیشگیری سازمان بهزیستی کشور و استان کرمانشاه به گروه “زندگی “گویای اعتماد به رزومه کاری و آینده پیش روی هیئت مدیره و موسس کلینیک میباشد .علاوه بر حضور همکاران محترم کلینیک تخصصی روانشناسی زندگی و مشارکت در بخش آموزش در سطوح دانشگاهی و برگزاری کارگاه های تخصصی روانشناسی در دو بخش عمومی و تخصصی از همان ابتدای کار در دستور کار هیت مدیره قرار گرفته است . با افتخار اعلام میکنیم که همکاران کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره خانواده زندگی دارای بیش از ۱۰۰ مقاله علمی پژوهشی ،ISI،کنفرانس های معتبر در داخل و خارج از کشور ، و همچنین تالیف و ترجمه کتب تخصصی و عمومی در راستای یاری به خانواده ها زوجین و دانشجویان و … ، همچنین حضور فعال در طرح های پژوهشی دانشگاهی ، و همکاری با ادارات و نهاد های مختلف هستیم . به جرات میتوانیم اعلام کنیم که از معدود کلینیک های موجود هستیم که از ابتدا در ۳مسیر درمان ،آموزش و پژوهش در نیل به اهدافمان در تلاش هستیم .امیدواریم با یاری خداوند ،تلاش پیگیر گروه زندگی باارائه بهترین خدمات، رضایت مراجعین محترم به کلینیک را بیش از پیش جلب نماییم.

 

 

محسن رضایی

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.