رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ | 19 Nov 2018
خانه » اخبار » بانک اطلاعات جامع هنرمندان موسیقی استان کرمانشاه در دست تهیه است
بانک اطلاعات جامع هنرمندان موسیقی استان کرمانشاه در دست تهیه است

همواره مهد هنر و موسیقی بوده ولی متاسفانه با وجود قابلیت و استعداد فوق العاده بالا، از پیشینه ی این هنر در استان چیز زیادی در دست نیست و تا کنون کسی در این خصوص اقدامی علمی و تحقیقاتی انجام نداده است .

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی

همواره مهد هنر و موسیقی بوده ولی متاسفانه با وجود قابلیت و استعداد فوق العاده بالا، از پیشینه ی این هنر در استان چیز زیادی در دست نیست و تا کنون کسی در این خصوص اقدامی علمی و تحقیقاتی انجام نداده است .

یکی از تشکلهای مردم نهاد که در زمینه موسیقی فعالیت دارد مدتی است یک بانک اطلاعاتی جامع از هنر مندان کرمانشاه را در دست تهیه دارد . این تشکل در اولین گام گرد آوری پیشینه ی موسیقی را در این دیار کهن در دست انجام داده و در حال تکمیل است .
این کار منحصر به فرد در استان کرمانشاه می تواند الگویی موفق برای دیگر استانها باشد تا موسیقی و هنر مندان محلی دچار فراموشی نشده و منبعی مستند برای آیندگان باشد .

اطلاعات و آثارطیف وسیعی از هنرمندان موسیقی در بافت های مختلف و سازندگان و ترانه سرایان ،صدابرداران و…استان کرمانشاه به زودی در سایت ویژه آن در دسترس عموم خواهد بود .

اطلاعاتی که از هنر مندان سراسر استان گرد آوری شده با سه زبان فارسی – کردی و انگلیسی برای دوستداران موسیقی تهیه شده است .

انتظار می رود فعالیت ارزنده ی این تشکل مردم نهاد که بخشی از تاریخ هنری این استان را به تصویر می کشد ، مورد حمایت مسئولین محترمی قرار بگیرد که وظیفه ی حفظ و حراست از فرهنگ و هنر این دیار کهن را بر عهده دارند .

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.