رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | 17 Nov 2018
خانه » اخبار » باید حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و انتخابات پررنگ‌تر باشد
باید حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و انتخابات پررنگ‌تر باشد

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: مشاغل خانگی فرصتی برای توانمندسازی بانوان و گام مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی  
جعفر توان با بیان این مطلب افزود: مهمترین هدف کمیسیون امور بانوان باید ارتقای جایگاه زنان در جامعه باشد و با شناسایی توانمندی‌ها و مشکلات آنان، راهکارهای عملی برای بروز و رفع آن ارائه دهد.

وی با تاکید بر مشارکت‌زنان در مسائل‌اجتماعی، اظهار داشت: باتوجه به اینکه نیمی از جمعیت شهرستان را زنان تشکیل می دهند باید حضور بانوان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری پررنگ تر باشد.

وی با بیان مشکلات و آسیب های زنان در جامعه، افزود: مشاورین امور بانوان می توانند با استفاده از ظرفیت و توانمندی های بانوان در زمینه های مختلف و انتقال الگوهای مناسب فرهنگی و اجتماعی، در تغییر رویه و نگرش جامعه نقش اساسی ایفا نمایند و زمینه پیشرفت زنان و دختران را فراهم نمایند.

فرماندار شهرستان دیواندره با اشاره به توجه ویژه دولت به جایگاه بانوان، گفت: در دولت یازدهم توجه ویژه ای به زنان شده است و ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه با رویکرد عدالت جنسیتی و تهیه اطلس وضعیت اجتماعی زنان و خانواده، پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل را مورد تاکید قرار داده است.

وی ادامه داد: بیشترین آمار بازماندگان از تحصیل مربوط به دختران روستایی و حاشیه شهر است که یکی از برنامه های این کمیسیون باید شناسایی این خانواده‌ها و بیان عواقب عدم ادامه تحصیل و یا ممانعت از تحصیل آنان باشد.

 توان با تاکید بر تقویت روحیه کار در بانوان، خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای با صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات مشاغل خرد به زنان در راستای گسترش فعالیت بانوان در حوزه‌های مختلف اقتصادی بسته شده است.

توان با اشاره به مزایای تشکیل سمن‌ها، افزود: تشکیل و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها در حوزه زنان و خانواده تاثیر فراوانی در حل مسائل و رسیدگی به مشکلات زنان دارد.

وی در ادامه خواستار حضور پررنگ بانوان در چرخه اقتصاد مقاومتی، مدیریت منابع و جلوگیری از فرهنگ مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی در بین زنان شد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.