رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۷ | 24 Sep 2018
خانه » اخبار » شادی و نشاط، مطاع بی مکان در کنگاور
شادی و نشاط، مطاع بی مکان در کنگاور

تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۶

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

انسان در هر سنی به فراخور انرژی و توانایی هایش برای جلوگیری از فرسوده شدن، نیازمند بروز احساسات خود است. اگر زمینه ها و شرایط بروز احساسات فراهم باشد که سلامت روانی شهروندان تقویت می شود اما در صورت نبود شرایط و امکانات لازم و کافی، انرژی ها هرز می رود و هزینه هایی بعضا نا متناسب و گران را به افراد تحمیل می کند.
در شهر کنگاور که بیکاری در آن موج می زند و سن ازدواج به مانند سایر نقاط ایران بالا رفته است، تنها مکان های تفریحی به چند پارک با تعدادی صندلی در طرح ها و رنگ های متنوع و حداقل امکاناتی برای کودکان خلاصه می شود که البته بعضی از نقاط این فضاها به مکانی دنج برای استعمال انواع مواد مخدر بدل شده است. امکانات تفریحی پارک کوهستان کنگاور چند سالی است که به محاق فراموشی سپرده شده و جوانان بیکار و پرانرژی از آنها برای بالا رفتن استفاده می کنند، کاری که حتی تعمیرکاران دستگاه ها نیز با رعایت موارد کامل ایمنی انجام می دهند.
در کنگاور حدود ١٧هزار موتورسیکلت وجود دارد، وسیله ای که سالانه چندین قربانی می گیرد، و جوانان بیکار و بدون سرگرمی از آن برای تخلیه انرژی جوانی خود استفاده می کنند و در مسیرهای پرخطر مانند ورودی کرماشان به تک چرخ زدن می پردازند.
عدەای که از حداقل های مالی برخوردارند برای شناکردن راه استان همجوار را در پی می گیرند، حال آنکه برای بانوان این حداقل های پوشالی هم وجود ندارد و حتی یک مترمربع فضای مخصوص بانوان نظیر پارک بانوان وجود ندارد. که به موارد فوق باید نبود سینما را نیز افزود.

البته شادی کردن خود نیازمند کسب مهارت لازم نیز می باشد، چرا که سلسله عواملی نظیر نبود امکانات سخت افزاری، ندانستن شیوه شادی کردن و استفاده نکردن از امکانات موجود و نداشتن روحیه تفریح و هنجارهای پوسیده مانع از شادی و نشاط افراد و پوساندن آنها می شود.
مسئولین امر درگیر روزمرگی شغل خود هستند و در مقابل ایده های مولد مقاومتی جانانه می کنند. که در این میان عده ای نیز در چنگال افسردگی، اعتیاد و هنجار شکنی گرفتار می آیند.
بی توجهی به امر شادی در جامعه و زیربناهای آن حیات جمعی را دچار چالش کرده و در سراشیب سقوط قرار می دهد.

مصطفی باقری آشنا – دبیر سرویس اجتماعی

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

ترکیه: در حمله ارتش به شمال عراق ۲۶ عضو «پ کا کا» کشته شدند

ریگا کوردستان سرویس سیاسی  به گزارش ریگا کوردستان ارتش ترکیه روز جمعه اعلام کرد که بر اثر حملات هوایی این کشور به شمال عراق ۲۶ شبه نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) کشته شدند. به گزارش خبرگزاری آناتولی ارتش ترکیه روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) به منطقه کوهستانی قندیل در شمال عراق حمله […]

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.