رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ | 25 Aug 2019
خانه » اخبار » ایران از آمریکا به سازمان ملل شکایت کرد
ایران از آمریکا به سازمان ملل شکایت کرد

تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۶

 

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی 

 ایران به دلیل دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور در خلال اعتراضات اخیر به سازمان ملل متحد شکایت کرد.

غلامعلی خوشرو نماینده دائمی ایران در سازمان ملل متحد در این خصوص نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد نامه نوشته است.

در بخشی از این نامه چنین نوشته شده است: ” در چند روز گذشته، دولت آمریکا با هدایت رئیس جمهور آن کشور اقدامات مداخله جویانه خود در امور داخلی ایران را به شکل بی شرمانه‌ای افزایش داده است. رئیس جمهور آمریکا و معاون وی در توئیت های مکرر مضحک‌ خود، ایرانی ها را به اقدامات خرابکارانه تحریک کرده اند. وزارت خارجه آمریکا تا آن جا پیش رفت که معترضین در ایران را تشویق را به تغییر دولت کند و اذعان داشت که در حال مداخله در امور داخلی ایران از طریق فیسبوک و توئیتر است.”

نماینده ایران در سازمان ملل با متهم کردن آمریکا به نقض تعهدات خود در چارچوب برجام، خواستار محکوم شدن دولت ترامپ به دلیل اظهارات وی درباره ایران شد.

ترامپ اخیرا در مورد اعتراضات ایران نوشته بود: “برای مردم ایران که می‌خواهند دولت شان را از افراد فاسد پس بگیرند احترام قائل هستم. آمریکا در موقع مناسب از شما حمایت خواهد کرد”.

حوادث ایران از روز ۲۸ دسامبر گذشته از شهر مشهد، مرکز استان خراسان رضوی، با تظاهرات مردم علیه گرانی،  بیکاری و فساد اغاز شد و در مدت کوتاهی بسیاری از شهرهای ایران را در بر گرفت. شهرهایی که تاکنون درگیر تظاهرات اعتراض آمیز شده اند عبارتند از: مشهد، کرمانشاه، تهران، زاهدان، اراک، دورود، زنجان، قزوین، همدان، تویسرکان، ایذه، خرمشهر، ساری، گرگان، اردبیل، رشت، کرمان، نوشهر، شیراز، اصفهان، نجف اباد، دزفول، چابهار، زرین شهر، شاهین شهر، مراغه، اورمیه، سنندج، مسجد سلیمان، قم، اهواز…

در خلال تظاهرات یک هفته اخیر دست کم ۲۴ تن در سراسر ایران کشته شده و بیش از هزار تن بازداشت شده اند.

شب گذشته محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران ادعا کرد که تظاهراتهای “ضد نظام” با برخوردهای صورت گرفته به پایان رسیده است.

وی کشورهای آمریکا، اسراییل و عربستان سعودی را متهم به دخالت در امور داخلی ایران کرد.

 

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.