رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ | 24 May 2019
خانه » اخبار » مراسم ئاگر نوروزی کوردی در کرماشان برگزار شد
مراسم ئاگر نوروزی کوردی در کرماشان برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی

آیین برافروختن #ئاگر_نوروزی کوردی عصر ٢٨م اسفندماه سال ٩۶ در روستای چنار منطقە جلالوند #کرماشان با حضور فعالان مدنی و فرهنگی کورد از استان های کرماشان، لورستان و همدان و مردم مهمان نواز منطقه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم که امسال به همت شهاب میرزایی و اردشیر موسوی برای چندمین سال پیاپی برگزار شد، مجری توانمند برنامه سمیرا زمانی منفرد ضمن خوش آمد گویی از همکار و معتمد برگزاری مراسم شهرام رضایی برای شعرخوانی و عرض خیرمقدم به حضار دعوت به عمل آورد. سپس شعرای کورد زبان زانا قبادی، ‎بابک درویش‌پور، نادر زنگیشه‌یی، بیژن گراوند و زانا قزوینه هنرمند توانا و طراح دکور مراسم به شعرخوانی پرداختند.
در ادامه حسام محمدی هنرمند نوجوان ابیاتی از شاهنامه کوردی را اجرا نمود و علیرضا محمدی نیز به ایراد سخن در باب اهمیت زبان مادری از نگاه قرآن و حدیث پرداخت.
در لابلای برنامه آقایان جواد مریدی، سیروس جمشیدی و علی احمدی با نوازندگی سجاد پناهی به اجرای قطعات زیبای هنری حضار را بر سر ذوق آوردند.
زیباترین بخش مراسم اجرای شعرخوانی تکی چهار دختر خردسال به نام های هانا نظری، هستی کاظمی، کیمیا میرزایی و هدا محمدی بود.
استاد فرنود الهامی با تک نوازی و برادران بابکی نیز با ساز و دهل قطعاتی زیبا را پیشکش کردند.
گروه سرود کودکان با اجرای محمدحسام محمدی، ساسان ایزدی، امیرحسین اسماعیلی، نیما همتی، امیرمحمد ایمانی، بنیامین ایمانی، هدا محمدی و نیوشا همتی به هنرنمایی پرداختند.
در پایان مراسم نیز ئاگر نوروزی توسط دو برادر و خواهر نوجوان بر هیزم ها نهاده شد تا #هەڵپەرکە نوروز نیز برگزار شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.