رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | 14 Nov 2018
خانه » اخبار » بیانیه اعتراضی انجمن قوم لک
بیانیه اعتراضی انجمن قوم لک

تاریخ انتشار : ۶ فروردین ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی

کوهدشت لرستان، سرزمینی کهنسال با مفرغ های دیرین و نگارە های صخرە ای از گذشتە تاکنون خواستگاە مردمانی نجیب و نژادە بودە و هست.
دراین شهرستان میانگین شهدا یک و نیم برابر میانگین شهدای کشوری است کە خود بزرگترین سند ارادت و حمایت مردم شریف کوهدشت از اسلام و انقلاب است. آری بجای اینکە این شهرستان در عوض خدماتش بە مام میهن بە یکی از مناطق آباد و توسعه یافتە تبدیل شود امروز بە یکی از دە شهرستان بحرانی کشور تبدیل شدە است کە متأسفانە در چهل سال گذشتە بالاترین نرخ بیکاری را داشتە است.
این شهرستان با نیروی کارجوان و تحصیل کردە ی فراوان، فقر اقتصادی، بیکاری شدید و عدم رشد و توسعە مطلوب مواجە است و در توزیع ثروت ملی چنان نادیدە گرفتە می شود کە انگار اصلا وجود ندارد.
بجای آسیب شناسی و یافتن راە حل مناسب برای برون رفت از این مشکل، پسندیدە نیست در استانی مثل تهران کوهدشتی ها غریبە و بیگانە محسوب شوند و از سوی جانشین پلیس نظارت بر اماکن عمومی تهران مورد اهانت قراربگیرند. این عمل زشت و تبعیض آمیز نە تنها وحدت ملی را خدشەدار می کند کە باعث تفرقە و تشنج و عدم انسجام ملی خواهد شد.
آری شایستە نیست بە مردمانی با این قدمت و گذشتە تاریخی درخشان کە در راە اسلام و انقلاب جانفشانی ها کردە و خون ها دادە اند اینگونە هتاکانە برخورد شود، فلذا خواهان برخورد قاطع و قانونی و عذرخواهی سریع و شفاف بانیان این عمل زشت، از مردم شریف و نژادە کوهدشت هستیم.

انجمن قوم لک ـــ ۶فروردین۹۷

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.