رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۷ | 22 Nov 2018
خانه » اخبار » جوانه صلح بلوط به ارمنستان رسید
جوانه صلح بلوط به ارمنستان رسید

تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی 

 

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از الفبای صلح و آشتی هفتم تیرماه سالیادبمباران شیمیایی شهر سردشت به دست رژیم بعث عراق و صدام است که هر سال در چنین روزی خاطره ایثار شهدا و مصدومان شیمیایی آن فاجعه انسانی گرامی داشته می شود.

چندسالی است صلح و مهربانی، در قالب پروژه ای ملی و بین المللی توسط جمعی از کنشگران مدنی سردشت استارت خورده است که قبلا” یادمان شهدای حلبچه و اقلیم انفال شده کردستان و همایش فعالان فضای مجازی کشور و… میزبان بذر و  جوانه صلح  و مهربانی بلوط بودند و این بار نیز  ارمنستان و تلویزیون ملی آن پذیرای آن شدند.

طی دیداری که دبیرکل و دبیران کارگروه های چندگانه انجمن سوادرسانه ای ایران در هفته آغازین تیرماه ۹۷ از تلویزیون ملی ارمنستان داشتند،  جوانه صلح بلوط، توسط  رئوف آذری، شهروند سردشتی و دبیرکارگروه “سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی” انجمن سوادرسانه ای، تقدیم آقای اریک مدیر رسانه اول و ملی ارمنستان و تیم مدیریتی جوان آن رسانه گردید که با استقبال خوب جمع مدیران مواجه گردید و بنا شد تا در راستای پاسداشت پروژه #صلح_جهانی کنشگران مدنی سردشت، در فضای باز تلویزیون و مشرف بر شهر ایروان پایتخت ارمنستان غرس شود.

شایان ذکر است جوانه بلوط تقدیمی به تلویزیون ملی ارمنستان، توسط دانش آموزان زنگ مهربانی دبیرستان متوسطه اول گل کنگ/کانیه زرد  یکی از روستاهای نقطه صفر مرزی سردشت پرورش یافته بود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.