رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | 14 Nov 2018
خانه » اخبار » عراق از بازگشت خانواده‌های تبعید شده ممانعت به عمل می آورد
عراق از بازگشت خانواده‌های تبعید شده ممانعت به عمل می آورد

تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی 

به گزارش ریگا کوردستان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: سربازان ارتش عراق در دو پست بازرسی در استان انبار، در طی عملی که تنبیه دسته‌جمعی به نظر می‌رسد، مانع بازگشت یک گروه از خانواده‌های آواره‌ای شدند که به خانه باز می‌گشتند.

این خانواده‌ها پس از اینکه دو بار، در اواخر فوریه و اوایل ماه ژوئن ۲۰۱۸ از بازگشت به خانه‌های خود در استان انبار منع شدند، به اردوگاه‌های آوارگان منتقل شدند. این خانواده‌ها در سال ۲۰۱۴ در پی جنگ علیه دولت اسلامی (داعش) آواره شده بودند و اکنون قصد دارند که به خانه‌های خود بازگردند. این منطقه از فوریه سال ۲۰۱۵ تحت کنترل دولت عراق قرار داشته است. ساکنان انبار به سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفتند: این خانواده‌ها از قبیله صعده هستند که اعضای آن متهم به وابستگی به دولت اسلامی است.

لما فقیه، معاون بخش خاورمیانه در دیده‌بان حقوق بشر گفت: “مقامات بغداد چندین بار به درستی گفته‌اند که خانواده‌های آواره از مناطقی که از دولت اسلامی پس گرفته می‌شوند، باید قادر باشند در صورت تمایل به خانه‌های خود بازگردند.” وی در ادامه گفت: “این امری غیرقابل قبول است که سربازان به‌صورت خودسرانه از ورود ساکنان به خانه‌هایشان ممانعت به عمل آورند و این در تناقض آشکار با دستورات دولت مرکزی مبنی بر تسریع در بازگشت امن و داوطلبانه به حساب میاید.”

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.