رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ | 22 Oct 2018
خانه » اخبار » وزارت کشور ترکیه از کشتن ۵۳ عضو پ ک ک خبر می دهد
وزارت کشور ترکیه از کشتن ۵۳ عضو پ ک ک خبر می دهد

تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل 

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از آناتولی وزارت کشور ترکیه در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروهای مسلح ما در بازه زمانی ۹-۱۶ جولای جاری ۱۹۵۰ عملیات ضد تروریسم در سراسر کشور انجام داده و ۵۳ نفر را از پای درآوردند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است:

طی این مدت ۲۰۹ نفر به ظن حمایت از گروه  پ.ک.ک، ۵۸ نفر به اتهام ارتباط با تروریست‌های داعش و ۴۶۷ نفر دیگر نیز در مبارزه با فرقه تروریستی فتو بازداشت شدند.

در مجموع ۴۲۹۲ نفر؛ شامل ۷۳۴ نفر به اتهام جرایم تروریستی، ۱۰۵ تن به ظن مهاجرت نامنظم و ۳۴۵۳ نفر دیگر نیز به جرم تجارت و قاچاق مواد مخدر دستگیر شدند.

در عملیات داخل ترکیه ۵۳ نفر از این گروه  از پای درآمدند که ۸ نفر آنها سالم دستگیر شده و ۸ تن دیگر نیز خود را تسلیم نیروهای امنیتی کرده اند.

محمد یاکیشیر و یونس دالگین به اسامی مستعار «زِینِل» و «نروان» که در فهرست های قرمز و خاکستری تروریست های تحت تعقیب ترکیه قرار داشتند نیز به هلاکت رسیدند.

علاوه بر این، ۳ پناهگاه و ۷ قبضه مین و بمب دست ساز متعلق به تروریست های پ.ک.ک در استان هاس دیاربکر، توکات و حکاری منهدم شده است.

نیروهای ترکیه ۲۶ قبضه نارنجک، ۵۶ قبضه سلاح سنگین و تک تیرانداز دوربرد، ۹۸۴ عدد مهمات مختلف و ۵ کیلوگرم ماده شیمیایی جهت تولید بمب را کشف و ضبط کردند.

– مبارزه با جرایم سایبری

همچنین ۴۵۹ حساب کاربری در شبکه های اجتماعی که ارتباط خود با  فتو، پ.ک.ک/تاک و داعش را آشکارا اعلام کرده، تبلیغات برای این گروه ها انجام داده، قصد ضربه زدن به تمامیت ارضی کشور و امنیت جانی مردم داشته و به انتشار سخنان توهین‌آمیز علیه مقامات دولت پرداخته اند نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
عشایر کرمانشاه در خطر ورشکستگی

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی   بهزاد خالوندی ریگا کوردستان به نقل از مجله اقتصادی کانی؛ عشایر این روزها با یک بحران جدی روبرو هستند. فصل فروش دام فرارسیده ولی پیدا کردن یک خریدار مناسب برای گوسفندان پرواری بسیار دشوار است. در سالیان گذشته در این فصل با توجه به تولید مازاد ۱۰ هزار تنی گوشت […]

پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.