رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 24 Apr 2019
خانه » اخبار » وزارت کشور ترکیه از کشتن ۵۳ عضو پ ک ک خبر می دهد
وزارت کشور ترکیه از کشتن ۵۳ عضو پ ک ک خبر می دهد

تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل 

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از آناتولی وزارت کشور ترکیه در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروهای مسلح ما در بازه زمانی ۹-۱۶ جولای جاری ۱۹۵۰ عملیات ضد تروریسم در سراسر کشور انجام داده و ۵۳ نفر را از پای درآوردند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است:

طی این مدت ۲۰۹ نفر به ظن حمایت از گروه  پ.ک.ک، ۵۸ نفر به اتهام ارتباط با تروریست‌های داعش و ۴۶۷ نفر دیگر نیز در مبارزه با فرقه تروریستی فتو بازداشت شدند.

در مجموع ۴۲۹۲ نفر؛ شامل ۷۳۴ نفر به اتهام جرایم تروریستی، ۱۰۵ تن به ظن مهاجرت نامنظم و ۳۴۵۳ نفر دیگر نیز به جرم تجارت و قاچاق مواد مخدر دستگیر شدند.

در عملیات داخل ترکیه ۵۳ نفر از این گروه  از پای درآمدند که ۸ نفر آنها سالم دستگیر شده و ۸ تن دیگر نیز خود را تسلیم نیروهای امنیتی کرده اند.

محمد یاکیشیر و یونس دالگین به اسامی مستعار «زِینِل» و «نروان» که در فهرست های قرمز و خاکستری تروریست های تحت تعقیب ترکیه قرار داشتند نیز به هلاکت رسیدند.

علاوه بر این، ۳ پناهگاه و ۷ قبضه مین و بمب دست ساز متعلق به تروریست های پ.ک.ک در استان هاس دیاربکر، توکات و حکاری منهدم شده است.

نیروهای ترکیه ۲۶ قبضه نارنجک، ۵۶ قبضه سلاح سنگین و تک تیرانداز دوربرد، ۹۸۴ عدد مهمات مختلف و ۵ کیلوگرم ماده شیمیایی جهت تولید بمب را کشف و ضبط کردند.

– مبارزه با جرایم سایبری

همچنین ۴۵۹ حساب کاربری در شبکه های اجتماعی که ارتباط خود با  فتو، پ.ک.ک/تاک و داعش را آشکارا اعلام کرده، تبلیغات برای این گروه ها انجام داده، قصد ضربه زدن به تمامیت ارضی کشور و امنیت جانی مردم داشته و به انتشار سخنان توهین‌آمیز علیه مقامات دولت پرداخته اند نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.