رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | 17 Nov 2018
خانه » اخبار » اتحادیه میهنی کردستان و هیئت عراقی تاکید بر آغاز مرحله جدید سیاسی
اتحادیه میهنی کردستان و هیئت عراقی تاکید بر آغاز مرحله جدید سیاسی

تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۷

به گزارش ریگا کوردستان، هیئتی از رهبران ائتلاف ها و احزاب عراقی با هدف گفتگو با رهبران اقلیم کردستان در مورد تشکیل دولت جدید عراق، به اربیل و سلیمانیه سفر کردند.

این هیئت امروز دوشنبه ۲۳ مهر/۱۵ اکتبر، وارد سلیمانیه شده و با رهبران ارشد اتحادیه میهنی کردستان دیدار کرد.

طبق اطلاعیه پایانی این دیدار که با حضور کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل فقید اتحادیه میهنی برگزار شد؛ طرفین در مورد تدوین سیاست ها و برنامه کاری دولت جدید عراق و حل مشکلات و اختلافات میان اربیل و بغداد در چارچوب قانون اساسی عراق و نیز آغاز مرحله ای نوین در پروسه سیاسی به منظور تقویت همه جانبه این کشور، اتفاق نظر داشته و بر تلاش برای تحقق این اهداف تأکید کردند.

گفتگو در مورد مشکلات حل نشده میان اربیل و بغداد، به ویژه در مورد مسئله مناطق مورد مناقشه و اجرایی کردن ماده ۱۴۰ مربوط تعیین سرنوشت این مناطق و مسائلی چون، نفت و گاز و بودجه و امور پیشمرگ، به عنوان دیگر  محورهای اصلی گفتگوهای طرفین در این دیدار اعلام شده است.

لازم به ذکر است که روز گذشته یکشنبه‌ ۲۲ مهر/۱۴ اکتبر، هیئتی عالی رتبه‌ از احزاب شیعی و سنی عراقی به‌ ریاست عمار الحکیم رهبر جریان الحکمه‌ الوطنی و حضور  صالح مطلگ، خالد العبیدی و نماینده‌ حیدر العبادی و نمایندگان ائتلاف های بزرگ عراقی، به‌ منظور گفتگو با رهبران کُرد وارد اربیل شد و به صورت جداگانه با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات و نیچروان بارزانی معاون وی و نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کرده و بارزانی در این دیدار تأکید کرد که لازم است سه اصل اساسی سه اصل، مشارکت واقعی، توازن و توافق، به عنوان شروط این حزب برای شرکت در تشکیل دولت جدید عراق، رعایت شود.

 

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.