رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ | 15 Dec 2018
خانه » اخبار » احتمال کاهش بیشتر قیمتها در بازارهای ارز و طلا
احتمال کاهش بیشتر قیمتها در بازارهای ارز و طلا

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس اقتصادی

به گزارش ریگا کوردستان با توجه به موارد ذیل ،روز دوشنبه بعد از پایان ساعت تسویه، احتمال کاهش بیشتر قیمتها در بازارهای ارز و طلا و سکه زیاد خواهد بود :

– بدنبال قانون جدیدی که امروز به صرافیها ابلاغ شد و بر اساس آن صرافیها مجاز به خرید ارز حاصل از صادرات تا سقف ۱ میلیون یورو یا معادل آن از صادرکنندگان شدند و روند نزولی نرخ ارز در هفته های اخیر و نیز صحبتهای اخیر رئیس بانک مرکزی مبنی بر درخواست صادرکنندگان در آینده نزدیک برای فروش ارز حاصل از صادرات در سیستم بانکی داخل کشور، انتظار میرود صادرکنندگان برای کسب سود بیشتر از فرصت فراهم شده استفاده و سریعتر اقدام به فروش ارز حاصل از صادراتشان به صرافیها کنند .
لذا با توجه به اینکه ارز شرکتهای پتروشیمی که بیشترین سهم صادرات متعلق به آنهاست اغلب درهم است و فردا در کشور امارات تعطیل رسمیست ، از روز دوشنبه صبح اقدام به فروش درهم در صرافیها کنند که این امر موجب کاهش نرخ درهم و بدنبال آن کاهش در بازارهای طلا و سکه خواهد شد .

حتی در صورت عدم عرضه درهم توسط شرکتهای پتروشیمی به صرافیها ، بازارساز از روز دوشنبه اقدام به تزریق درهم به بازار خواهد کرد . امروز و فردا بدلیل تعطیلی کشور امارات، تزریق درهم توسط بازارساز مقدور نبود و به همین دلیل بازارها کاهش چندانی پیدا نکردند .

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.