رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | 09 Dec 2019
خانه » اخبار » با دستور برهم صالح غصب زمین کردها در کرکوک متوقف شد
با دستور برهم صالح غصب زمین کردها در کرکوک متوقف شد

تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۷

​​​​​​​ به‌ گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان، بنا به‌ فرمان برهم صالح رئیس جمهور عراق، دادگاه‌ فدرال عراق، تمامی تصمیمات راکان الجبوری سرپرست عرب استانداری کرکوک مبنی بر غصب زمن کردها را منحل اعلام کرد.

در ابلاغیه‌ دادگاه‌ فدرال عراق تاکید شده‌ است که‌ مشکلات و مسائل مربوط به‌ زمین های کرکوک از طریق اجرایی شدن ماده‌ ۱۴۰ قانون اساسی حل و فصل خواهند شد و تا آن هنگام نباید هیچ یک از اسناد و نقل و انتقالات زمین ها مربوط به‌ دوران بعث احیا شوند.

دیلان غفور عضو شورای استانی کرکوک در گفتگو با شبکه‌ تلویزیونی روداو اعلام کرد که‌ حکم دادگاه‌ فدرال عراق به‌ دادگاه‌ کرکوک ابلاغ شده‌ است تا بر اساس ماده‌ ۱۴۰ قانون اساسی عراق عمل گردد به‌ ویژه‌ موارد مربوط به‌ زمین های کشاورزی .

وی افزود: این اقدام مثبت است، زیرا زمین های مورد اختلاف در دست کردها باقی خواهند ماند و هیچ یک از قراردادهای اعراب بار دیگر احیا نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.