رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | 19 Feb 2020
خانه » اخبار » مشکلات میان بغداد و اربیل،فرسایشی شده است
مشکلات میان بغداد و اربیل،فرسایشی شده است

تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگاکوردستان به نقل از شفق پرس، قباد طالبانی، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان اطی سخنانی در ششمین دوره مجمع سلیمانیه در دانشگاه آمریکایی این شهر، درباره روابط میان دولت اقلیم و دولت فدرال عراق اظهار داشت: شاهد تغییر در نقشه سیاسی هستیم و در برابر یک دوراهی قرار داریم، راه مشکلات میان بغداد و اربیل که ما را خسته کرده و یک راه جدید که در آن گذشت داشته باشیم، گفت و گو کنیم، حکمرانی حکیمانه برقرار شود و خدمات بهتر ارائه گردد.

این عضو ارشد اتحادیه میهنی کردستان (یه‌کیتی) در این رابطه افزود: ملت انتظار دارد که برای ساخت نسل جدید و کاهش سطح فقر، بخش آموزش بهبود یابد؛ بهبود برخورد روزانه میان شهروندان و دولت نیز از اولویت های ما است.

معاون نخست وزیر اقلیم کردستان همچنین تصریح کرد: صحبت کردن در رابطه با بهبود خدمات، حکمرانی و روش برخورد میان شهروندان و نهاد اجرایی، آسان است با این حال اجرای آن بسیار دشوار بوده و نیازمند تلاش است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.