رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ | 15 Dec 2019
خانه » اخبار » ایزدی های کشته شده به دست داعش در گورستانی ویژه دفن می شوند
ایزدی های کشته شده به دست داعش در گورستانی ویژه دفن می شوند

تاریخ انتشار : ۳ فروردین ۱۳۹۸

ریگا کوردستان سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از سایت خبری روژ نیوز، در نشستی که در سالن لالش واقع در منطقه خانه سور از توابع شنگال از سوی شورای خود مدیریتی دمکراتیک شنگال برگزار شد؛ موضوع گورهای جمعی شنگال و اجسادی که در این گورها وجود دارد مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست تصمیم گرفته شد که گورستانی ویژه در شنگال برای خاک سپاری و دفن اجساد کردهای ایزدی که از گورهای جمعی شنگال کشف و بیرون آورده می شوند؛ ساخته شود.

گورهای جمعی شنگال حاوی اجساد زنان، مردان و کودکان بی دفاع ایزدی است که در حمله داعش به شنگال در سال ۲۰۱۴ توسط عناصر قتل عام شده و در این گورهای جمعی دفن شده اند.

تاکنون شمار بسیاری از گورهای جمعی در مناطق مختلف شنگال کشف شده و آمار متناقضی در این مورد اعلام می شود که از ۸۰ الی ۲۷۰ گور جمعی متفاوت است.

در روزهای گذشته نیز هیئتی از سازمان ملل با نظارت مقامات محلی، اقدام به نبش اولین گورجمعی در شنگال به منظور مستند سازی مدارک موجود در این گورها و تعیین هویت اجساد موجود در آن کرده و در آینده این اقدام در مورد تمامی گورهای جمعی کردهای ایزدی در شنگال انجام می شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.