رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | 17 Jun 2019
خانه » اخبار » آغاز دور جدید انتخابات شوراها و شهرداری‌ها در ترکیه
آغاز دور جدید انتخابات شوراها و شهرداری‌ها در ترکیه

تاریخ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۸

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

 

به گزارش ریگا کوردستان مردم ترکیه روز یکشنبه ۳۱ مارس برای شرکت در پانزدهمین دوره انتخابات شوراها و شهرداری‌های سراسر کشور به پای صندوق‌های رای می روند.

در این انتخابات ۲۸ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۷۳۲ زن، ۲۸ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۹۰۴ مرد رای خود را به ۱۹۴ هزار و ۳۹۰ صندوق در سراسر ترکیه می‌اندازند.

طبق اعلام شورای عالی انتخابات ترکیه احزاب «عدالت و توسعه»، «مستقل»، «اتحاد بزرگ»، «جمهوری خلق»، «دموکرات»، «چپ دموکرات»، «دموکراتیک خلق‌ها»، «نیک»، «حرکت ملی»، «سعادت»، «کمونیست» و «وطن» در این دوره شرکت می‌کنند.

واجدان شرایط می‌توانند با انداختن رای، شهرداران و اعضای شوراها را انتخاب کنند. این انتخابات ۳۱ مارس در مناطق شرقی ترکیه از ساعت ۰۷٫۰۰ تا ۱۶٫۰۰ و در مناطق غربی از ۰۸٫۰۰ تا ۱۷٫۰ برگزار می شود.

صندوق‌های سیار نیز برای بیماران بستری و معلولان تعبیه شده است. زنان باردار، سالمندان و بیماران خاص برای انداختن رای در صندوق ها در مراکز اخذ رای دارای اولویت هستند.

در روز برگزاری انتخابات از ساعت ۰۶٫۰۰ صبح تا ۲۴٫۰۰ به وقت محلی فروش مشروبات الکلی و استفاده از آن در اماکن عمومی ممنوع است.

همچنین تا ساعت ۱۸٫۰۰ همان روز رادیو، تلویزیون و تمام نهادهای رسانه ای درخصوص نتایج انتخابات اطلاعیه نداده یا هیچگونه پیش بینی خاصی نخواهند داشت.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.