رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | 19 Feb 2020
خانه » اخبار » سوریه به تحرکات نظامی در جنوب ادلب پایان دهد
سوریه به تحرکات نظامی در جنوب ادلب پایان دهد

تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از شبکه خبر هفت ، در پی پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سمت ادلب از جنوب این استان استراتژیک؛ حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به همراه فرماندهان نظامی ارتش ترکیه به استان مرزی ختای ترکیه سفر کرده و در جلسه ای با فرماندهان نظامی به بررسی آخرین تحولات ادلب پرداخته اند.

آکار در این جلسه با اشاره به وضعیت ادلب گفت: دولت مرکزی سوریه در مغایرت با توافقات به دست آمده در نشست های آستانه در حال تلاش برای کنترل مناطق جنوب ادلب است. تحولات در ادلب رفته رفته ابعاد انسانی در این شهر را افزایش داده و در حال تبدیل به یک فلاکت جدید در سوریه است.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه برای تداوم و محافظت از آتش بس هر تلاشی را انجام خواهند داد تصریح کرد: دولت مرکزی سوریه باید به تحرکات نظامی خود در جنوب ادلب پایان داده و به مرزهای تعیین شده در مذاکرات آستانه بازگردد. از روسیه نیز می خواهیم در این خصوص تدابیر تاثیر گذار و قاطعانه ای اتخاذ کند. ترکیه و روسیه با آگاهی به مسئولیت هایی که در خصوص امنیت انسان های معصوم منطقه و آرامش این مناطق دارند به هر گونه تلاش در راستای عمل به توافقات صورت گرفته ادامه خواهند داد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.