رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ | 22 Oct 2018
خانه » اخبار » مرگ ۲۴ کارگر بر اثر حوادث کار در کردستان
مرگ ۲۴ کارگر بر اثر حوادث کار در کردستان

تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۵

در سال ۹۴ در استان کردستان ۲۴ نفر بر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند که نسبت به ۱۶ مورد فوت شدگان حوادث کار سال ۹۳ رشد ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

اداره کل پزشکی قانونی کردستان در گزارشی آورده است که در یک سال گذشته ۱۶۶ نفر بر اثر حوادث کار، سوختگی، غرق شدگی، گاز گرفتگی، برق گرفتگی، سوء مصرف مواد مخدر و سقوط از بلندی جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ که ۱۳۳ نفر بر اثر حوادث مورد اشاره جان باخته بودند ۲۵ درصد رشد داشته است.

در سال ۹۴ از کل ۱۶۶ نفر فوت شدگان حوادث فوق ۲۴ مورد مربوط به حوادث کار،۱۷ نفر سوختگی،۱۷ نفر غرق شدگی،۱۸ نفر گازگرفتگی،۱۰ نفر برق گرفتگی،۴۶ نفر مصرف مواد مخدر و ۳۴ مورد دیگر نیز مربوط به حوادث سقوط از بلندی بوده است.
همچنین در ادامه این گزارش آمده است که در سال ۹۴ تعداد ۴۱۹ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به ۳۶۱ نفر فوت شدگان سال ۹۳- ۱۶،۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش از کل فوت شدگان در سال ۹۴ درون شهری ۵۲ مورد، برون شهری ۳۳۵ مورد،جاده های روستایی ۳۰ مورد و ۲ مورد نیز نامعلوم گزارش شده است.این در حالی است که از کل فوت شدگان سال ۹۳ درن شهری ۴۵ مورد،برون شهری۲۹۰ مورد و ۲۶ مورد دیگر نیز در جاده های روستایی بوده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
عشایر کرمانشاه در خطر ورشکستگی

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی   بهزاد خالوندی ریگا کوردستان به نقل از مجله اقتصادی کانی؛ عشایر این روزها با یک بحران جدی روبرو هستند. فصل فروش دام فرارسیده ولی پیدا کردن یک خریدار مناسب برای گوسفندان پرواری بسیار دشوار است. در سالیان گذشته در این فصل با توجه به تولید مازاد ۱۰ هزار تنی گوشت […]

پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.