رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | 23 Feb 2019
خانه » اخبار » مرگ ۲۴ کارگر بر اثر حوادث کار در کردستان
مرگ ۲۴ کارگر بر اثر حوادث کار در کردستان

تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۵

در سال ۹۴ در استان کردستان ۲۴ نفر بر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند که نسبت به ۱۶ مورد فوت شدگان حوادث کار سال ۹۳ رشد ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

اداره کل پزشکی قانونی کردستان در گزارشی آورده است که در یک سال گذشته ۱۶۶ نفر بر اثر حوادث کار، سوختگی، غرق شدگی، گاز گرفتگی، برق گرفتگی، سوء مصرف مواد مخدر و سقوط از بلندی جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ که ۱۳۳ نفر بر اثر حوادث مورد اشاره جان باخته بودند ۲۵ درصد رشد داشته است.

در سال ۹۴ از کل ۱۶۶ نفر فوت شدگان حوادث فوق ۲۴ مورد مربوط به حوادث کار،۱۷ نفر سوختگی،۱۷ نفر غرق شدگی،۱۸ نفر گازگرفتگی،۱۰ نفر برق گرفتگی،۴۶ نفر مصرف مواد مخدر و ۳۴ مورد دیگر نیز مربوط به حوادث سقوط از بلندی بوده است.
همچنین در ادامه این گزارش آمده است که در سال ۹۴ تعداد ۴۱۹ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به ۳۶۱ نفر فوت شدگان سال ۹۳- ۱۶،۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش از کل فوت شدگان در سال ۹۴ درون شهری ۵۲ مورد، برون شهری ۳۳۵ مورد،جاده های روستایی ۳۰ مورد و ۲ مورد نیز نامعلوم گزارش شده است.این در حالی است که از کل فوت شدگان سال ۹۳ درن شهری ۴۵ مورد،برون شهری۲۹۰ مورد و ۲۶ مورد دیگر نیز در جاده های روستایی بوده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.