رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | 17 Nov 2018
خانه » اخبار » منتخب مردم در مجلس دهم: مشکلات تولیدکنندگان ایلام با پرداخت تسهیلات مرتفع نمی شود
منتخب مردم در مجلس دهم: مشکلات تولیدکنندگان ایلام با پرداخت تسهیلات مرتفع نمی شود

تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از ایلام ،منتخب مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی دوره دهم گفت:

مشکلات تولیدکنندگان این استان تنها با پرداخت تسهیلات مرتفع نمی شود.
شادمهر کاظم زاده روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات صنعتگران استان در اتاق بازرگانی اظهار داشت :

رشد بخش صنعت بر اساس آمار اخذ شده در سال ۹۴ منفی یک درصد بود که بخش قابل توجهی از این معضل ناشی از تحریم های بین المللی و مشکلات ساختاری داخلی است.
وی افزود: رونق بخش صنعت متاثر از پارامترهای متعددی همچون سرمایه، فناوری، مواد اولیه، مدیریت و بازاریابی است که در این میان مهم ترین عامل موفقیت مدیریت صحیح است.
کاظم زاده با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی صنعتگران استان یادآور شد: صرف دادن تسهیلات به واحدهای تولیدی مشکلات آنان را برطرف نمی کند و پرداخت وام های بانکی تنها یک مسکن کوتاه مدت است و در بلند مدت مشکلات همچنان باقی خواهد ماند.
منتخب مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید با نگاه صادراتی به کشور عراق واحدهای تولیدی تاسیس شوند تا ضمن ارزش افزوده زمینه درآمدزایی برای فعالان این حوزه فراهم شود.
منتخب مردم ایلام، مهران، سیروان، چرداول، ایوان و ملکشاهی در مجلس دهم نیز در این نشست با اشاره به درخواست صنعتگران استان برای اصلاح قوانین کار و مالیات گفت: اصلاح این قوانین زمان بر و ممکن است یک تا ۲ سال طول بکشد ولی در کوتاه مدت باید بتوان راهکاری برای رفع مشکلات تولیدکنندگان اتخاذ کرد.
سلام امینی افزود: تعدادی از صنعتگران استان در اثر وقوع سیل سال گذشته دچار خسارت شدند که از طریق رایزنی با وزیر صنعت، مشکلات آنان در حد توان بر طرف خواهد شد.
وی تاکید کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه ای تسهیلاتی را برای کمک به واحدهای تولیدی مشکل دار در استان های ایلام و سیستان و بلوچستان در نظر گرفته که با همکاری مجمع نمایندگان استان این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا صنعتگران از این امکان منتفع شوند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.