رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ | 24 May 2019
خانه » اخبار » داعش یک کورد ایرانی که از امیران این گروه بود را اعدام کرد
داعش یک کورد ایرانی که از امیران این گروه بود را اعدام کرد

تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از سوریه ،گروه تروریستی دولت اسلامی یکی از امیران خود را که اهل کردستان ایران بود، به همراه ٧ تن از نیروهای عرب این سازمان که قصد فرار از شهر رقه سوریه را داشتند، اعدام نمود.

منابع خبری از شهر رقه گزارش دادند چند روز پیش یک امیر کرد داعش به نام محمد جوشکار، معروف به “ابوصهیب سنندجی” به دست نیروهای داعش کشته شده است.

منابع مذکور همچنین می‌افزایند “ابوصهیب سنندجی” اهل شهر سنندج در کردستان ایران بوده و سه سال قبل به صفوف نیروهای دولت اسلامی (داعش) پیوسته بود.

گفته می‌شود همراه با این امیر کرد، ٧ تن دیگر نیز که همگی عرب بودند، توسط نیروهای دولت اسلامی کشته شده‌اند.

گزارش‌ها همچنین حاکیست ابوصهیب و ٧ نفر همراه وی قصد گریختن از صفوف گروه داعش و ترک شهر رقه، پایتخت خلافت اسلامی را داشتند تا خود را به نیروهای موسوم به “سوریه‌ی دمکراتیک” تحویل دهند، لیکن توسط نیروهای داعش دستگیر و یک روز بعد، اعدام شده‌اند.

در چند روز اخیر بحث از آماده‌سازی نیروهای ائتلاف برای آزدسازی شهر رقه، پایتخت خلافت اسلامی در کانون خبرها قرار گرفته و هواپیماهای آمریکایی مدام با انداختن نامه و تراکت‌هایی از مردم این شهر خواسته‌اند، شهر را ترک کرده و به مناطق امن پناه ببرند.

به نظر می‌رسد که فرار این عده نشانه‌ای از بروز تزلزل و روحیه‌باختگی در میان نیروهای داعش باشد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.