رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ | 16 Jan 2019
خانه » اخبار » سرازیری های مرگ در جاده های کوردستان
سرازیری های مرگ در جاده های کوردستان

محورهای سنندج ـ مریوان و سقز ـ بوکان بیشترین آمار تصادفات را در سطح جاده‌های استان به خود اختصاص داده‌اند

تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج ،فرمانده پلیس راه کردستان از کاهش ۱۶ درصدی انواع تصادفات جرحی، فوتی و خسارتی در اردیبهشت‌ ماه امسال در این استان خبر داد.
عیسی گوهری اظهار کرد:

در زمینه تصادفات جرحی، فوتی و خسارتی در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۶ درصد در استان کاهش داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه میزان تصادفات منجر به فوت در مدت زمان یاد‌شده نسبت به سال گذشته برابر بوده است، گفت: بیشترین عامل تصادفات در استان تجاوز به چپ و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت غیرمجاز بوده است.
فرمانده پلیس راه کردستان خاطرنشان کرد: محورهای سنندج ـ مریوان و سقز ـ بوکان بیشترین آمار تصادفات را در سطح جاده‌های استان به خود اختصاص داده‌اند.
گوهری از برخورد جدی با متخلفان راهنمایی و رانندگی خبر داد و گفت: هدف پلیس از سخت‌گیری در این زمینه جریمه کردن مردم نیست، بلکه ایجاد بستری امن برای جلوگیری از وقوع هر نوع حادثه ناگوار برای مردم بومی و مسافران در جاده‌های استان است.
وی افزود: بر اساس آمار بیشترین آمار تصادفات منجر به فوت در استان مربوط به رانندگان غیربومی است که به دلیل عدم آشنایی با جاده‌های استان زمینه بروز تصادفات ناگوار و از دست رفتن جان چند نفر را فراهم می آورند.
به گفته فرمانده پلیس راه کردستان، دو فقره تصادفات در مریوان که منجر به فوت چهار نفر از هموطنانمان در محور مریوان طی ماه گذشته نیز غیربومی بوده است.
گوهری با تأکید بر برخورد بدون اغماض نیروهای پلیس راه، با رانندگان دارای تخلف رانندگی خطرساز اظهار کرد: با تخلفات رانندگی که موجب به خطر افتادن جان راننده و سایر استفاده‌کنندگان از جاده می‌شود به صورت ویژه و بدون هیچ ملایمتی برخورد می‌شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.