رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ | 10 Dec 2018
خانه » اخبار » روحانی در جمع مردم مهاباد :جمهوری اسلامی ایران ، یعنی نظام برگزیده همه اقوام و همه بخشهای ایران عزیز است ،ما نه تنها به فکر منافع مردم خود و سرزمین خود هستیم بلکه به عنوان وظیفه اصلی حتی به فکر حمایت و کمک به مردم مظلوم منطقه عزیز هستیم .

رئیس جمهور در جمع مردم مهاباد: جمهوری اسلامی به ندای مظلومیت مردم منطقه جواب مثبت داده است

روحانی در جمع مردم مهاباد :جمهوری اسلامی ایران ، یعنی نظام برگزیده همه اقوام و همه بخشهای ایران عزیز است ،ما نه تنها به فکر منافع مردم خود و سرزمین خود هستیم بلکه به عنوان وظیفه اصلی حتی به فکر حمایت و کمک به مردم مظلوم منطقه عزیز هستیم .

برای همه جهانیان امروز روشن است که توطئه های دشمنان ملت های منطقه ، دشمنان اسلام و مسلمانان همواره به دنبال تفرقه بین مردم متحد هستند تا از این شکاف علیه منافع ایران عزیز سوء استفاده کنند .
دکتر روحانی افزود : مردم مبارز هوشیار و آگاه استان آذربایجان غربی مردم ترک ، فارس و مردم عزیزی مثل مهاباد که نگین ادبیات کردی در سرزمین ما می درخشد .

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از مهاباد

رئیس جمهور در جمع مردم مهاباد: جمهوری اسلامی به ندای مظلومیت مردم منطقه جواب مثبت داده است
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، حجت الاسلام و المسلیمن روحانی که دقایقی قبل سخنرانی خود را در ورزشگاه ازادی مهاباد آغاز کرده است گفت : از مهاباد به عنوان مرکز ادب کردی این سرزمین نام برد و گفت : مهاباد به عنوان مرکز علماء و شعراء و نویسندگان و ورزشکاران و سرداران و سربازان جبهه نرم و خلبانان شهید و سرزمین ایستادگی و سرزمین مقاومت ایران اسلامی است .”بزی مهاباد بژی خلق کرد .”( زنده باد مهاباد زنده باد مردم کرد )
دکتر روحانی با بیان اینکه مردم این منطقه ، مردم خونگرم و ایستاده ای هستند که در طول ۳۷ سال بعد از انقلاب اسلامی هرگز در برابر توطئه های دشمنان سر فرود نیاوردند افزود : مردمی که هرگز در برابر آنهایی که ندای تفرقه را می خواستند در این سرزمین سردهند دست رد به سینه آنها زدند و از روز اول انقلاب نه تنها حافظ سرزمین و شهر خود و استان خود بودند مرزداران غیور دفاع از سرزمین ایران اسلامی بودند .
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان اظهار کرد : برای همه جهانیان امروز روشن است که توطئه های دشمنان ملت های منطقه ، دشمنان اسلام و مسلمانان همواره به دنبال تفرقه بین مردم متحد هستند تا از این شکاف علیه منافع ایران عزیز سوء استفاده کنند .
دکتر روحانی افزود : مردم مبارز هوشیار و آگاه استان آذربایجان غربی مردم ترک ، فارس و مردم عزیزی مثل مهاباد که نگین ادبیات کردی در سرزمین ما می درخشد .
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ، یعنی نظام برگزیده همه اقوام و همه بخشهای ایران عزیز است گفت : ما نه تنها به فکر منافع مردم خود و سرزمین خود هستیم بلکه به عنوان وظیفه اصلی حتی به فکر حمایت و کمک به مردم مظلوم منطقه عزیز هستیم .
رئیس جمهور تصریح کرد : ایران اسلامی ، نیروهای مسلح ما ، نیروهای سیاسی ، سپاه ، ارتش و بسیج ما که آن روز اربیل در خطر سقوط قرار گرفت این ایران بود که این سرزمین را نجات داد .
دکتر روحانی افزود : همانطور که بغداد و دمشق در خطر سقوط در برابر گروههای تروریستی داعش ، جبهه النصره و امثال آنها قرار گرفت این جمهوری اسلامی بود که به ندای مظلومیت مردم نطقه جواب مثبت داد .
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز باید امنیت و سرزمین و ثبات اسلامی را با کشورهای اسلامی مقایسه کنیم گفت : من از شما می پرسم امنیت مردم کرد در ایران عزیز ما بیشتر است یا مردم کرد در عراق یا مردم کرد در سوریه یا مردم کرد در عراق

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.