رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ | 24 Oct 2018
خانه » اخبار » با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت پتروشیمی مهاباد افتتاح شد
با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت پتروشیمی مهاباد افتتاح شد

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از مهاباد در مراسم افتتاح پتروشیمی ارومیه بیژن زنکنه وزیر نفت ،مهندس مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مهندس عادل نژادسلیم مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و نیز مدیران ارشد شرکت ملی صنایع پتروشیمی حضور داشتند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آیین بهره برداری از طرح توسعه پتروشیمی ارومیه در گزارشی که به صورت ویدئو کنفرانس به رییس جمهوری ارائه کرد با اشاره به بهره برداری از پتروشیمی لرستان در اردیبهشت ماه گذشته اظهار داشت : امسال ۱۰ طرح پتروشیمی  از جمله تعدادی از طرح های جدید در مسیر خط لوله اتیلن غرب   وارد مدار تولید می شود و فردا نیز طرح پتروشیمی مهاباد بطور رسمی به بهره برداری خواهد رسید.
بر اساس این گزارش ، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  اظهار امیدواری کرد که این طرح سرمنشا توسعه صنایع پتروشیمی و گسترش آن در استان آذربایجان غربی باشد.

۱۴۵۷۸
گفتنی است که با بهره برداری از واحد اسید سولفوریک مجتمع پتروشیمی ارومیه توسعه زنجیره ۹ واحد پایین دستی نیز در کنار واحد اسید سولفوریک اجرا خواهد شد.
واحد اسید سولفوریک پتروشیمی این مجتمع پتروشیمی سالانه ۵۰ هزارتن ظرفیت تولید را دارا است و با سرمایه ۲۲۰ میلیارد ریالی و نیز لیسانس کی. اس. جی هندوستان فعالیت می کند.
این گزارش می افزاید: این واحد از خرداد ماه پارسال در مدار تولید قرار گرفته است و سالانه محصولاتی به ارزش ۱۲٫۵ میلیارد تومان را روانه بازار می کند.
برپایه این گزارش، پتروشیمی ارومیه به دلیل دارا بودن زمین، نیروی انسانی و یوتیلیتی ظرفیت افزایش تولید را دارا است و بزودی با تمام ظرفیت به تولید خواهد پرداخت.
همچنین ساخت یک شیمی شهر اسید سولفوریک نیز به عنوان یک ایده نوین در این مجتمع پتروشیمی در دست بررسی است و تلاش برای جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده به عنوان یک هدف در دستور کار قرار دارد

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
عشایر کرمانشاه در خطر ورشکستگی

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی   بهزاد خالوندی ریگا کوردستان به نقل از مجله اقتصادی کانی؛ عشایر این روزها با یک بحران جدی روبرو هستند. فصل فروش دام فرارسیده ولی پیدا کردن یک خریدار مناسب برای گوسفندان پرواری بسیار دشوار است. در سالیان گذشته در این فصل با توجه به تولید مازاد ۱۰ هزار تنی گوشت […]

پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.